Jaki dobrać odpowiedni materac do spania?

Jaki dobrać odpowiedni materac do spania?

Gdy urządzamy mieszkanie, a szczególnie miejsce, w którym będziemy spędzali znaczną część naszego dnia - czyli sypialnię, warto zasięgnąc informacji na temat materacy. Właściwie dobrany materac zapewni spokojny sen, lepsze samopoczucie a także wygodę. Jak dobrać odpowiedni materac do spania?

Krok 1 - Rodzaje materaców

W sklepach meblowych mamy do wyboru materace z różnych materiałów. Najczęściej są to materace sprężynowe, piankowe oraz lateksowe.

Krok 2 - Materace sprężynowe

Materace sprężynowe bardzo dobrze dopasowują się do ciała. Najczęściej posiadają zróżnicowane strefy twardości (od 5 do 7 stref).

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak złożyć dmuchany materac

Krok 3 - Materace piankowe

Materace piankowe należą do bardzo elastycznych, dlatego bardzo łatwo dopasowują się do naszego ciała.

Krok 4 - Jaki wybrać materac?

Pamiętajmy o tym, że wybór materaca jest bardzo ważny, dlatego zanim to zrobisz, sprawdź jego jakość oraz materiał z jakiego został wykonany. Nie wybieraj bardzo miękkich materacy, ponieważ po pewnym czasie zapadną się, a jest to niezdrowe dla naszego kręgosłupa. Z kolei twardy materac może powodować bóle mięśni, ponieważ te podczas snu są bardzo napięte.

Ciekawostka

Materace najczęściej są oznaczone specjalnymi symbolami, które określają twardość. Symbol H2 oznacza, że materace przeznaczone są dla osób o masie ciała do 80 kilogramów, natomiast symbol H3 o wadze powyżej 80 kilogramów.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jaki dobrać odpowiedni materac do spania? skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!