Jak ożywić nudne mieszkanie

Jak ożywić nudne mieszkanie

Kiedy mamy wrażenie że nasze mieszkanko nie wyróżnia się niczym szczególnym i coraz mniej nam się podoba to chyba czas spróbować kilku prostych zabiegów, które odnowią i pozwolą dodać blasku naszym czterem kątom

Krok 1 - Minimalizm

Nowoczesne trendy to styl minimalistyczny. Minimalizm jest popularny, gdyż pasuje do naszego zabieganego, nowoczesnego życia. W tym trendzie rezygnuje się z ozdób i dodatków i stawia się przede wszystkim na niezbędne minimum, czyli tylko komfortowe meble i sprzęty. Jednak często efekt końcowy okazuje się dla nas zbyt surowy i monotonny. 

Krok 2 - Minimalizm i zmiany na ścianach

Aby zmienić wydźwięk naszego mieszkania nie trzeba całkowicie odmieniać jego stylu. Wystarczy prosty zabieg, jak np. ornamenty na ścianach, aby rozwiązać twardy i nudny styl mieszkania. Takie rzeczy jak wazony, ramki, stojące ozdoby to rzeczy których nie należy brać pod uwagę. Lepiej pomyśleć o dodaniu naszemu wnętrzu "życia" za pomocą ozdabiania ścian. Do wyboru jest mnóstwo możliwości - możemy pokryć jedną ścianę tapetą w kontrastowym kolorze lub za pomocą szablonów z wzorami

Krok 3 - Kwiaty i rośliny

Często się zdarza, że mieszkania które są nudne to powód niedbałości ich właścicieli. Wystarczy bowiem, że np. zaczniemy hodować kwiatki i rośliny, które nie tylko ożywią parapety ale też pozwolą wprowadzić inny klimat do mieszkania. 

Krok 4 - Zmiany zewnętrzne

Zmiany mogą wymagać stare pokrycia poduszek, krzeseł czy foteli i można jeszcze zmienić fronty szafek.

Krok 5 - Oświetlenie

Czas na zmianę oświetlenia i zastosowanie podświetlenia różnych rzeczy. Przykładowo ciekawym efektem jest delikatne podświetlenie szafki diodami LED. Tak samo można zrobić z półkami i listwami przypodłogowymi.

Ciekawostka

Nie ma jednego sposobu, który zawsze zadziała i pomoże nam w zmianach w mieszkaniu. Czasem wystarczy jeden element, który będzie wisienką na naszej stylizacji. Najważniejsze to zdać sobie sprawę z tego, że nasze mieszkanie jest nie do końca trafnie urządzone. Samo dostrzeżenie „problemu” popcha nas do działania i szukania różnych rozwiązań aranżacyjnych. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić bukiet z kwiatów ogrodowych

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ożywić nudne mieszkanie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!