Jak wybrać drzwi do mieszkania?

Jak wybrać drzwi do mieszkania?

Drzwi w mieszkaniu stanowią nie tylko element wykończeniowy, ale również są niezbędne przy aranżacji naszego wnętrza. Stanowią inwestycje na długie lata, więc zakup ten powinien być przemyślany i pewny. Warto więc zainwestować w solidne, firmowe drzwi, gdyż dzięki temu mamy gwarancje użytkowania ich przez długi czas.

Krok 1

Oprócz walorów estetycznych drzwi powinny cechować się solidnym wykonaniem. Warto więc zwrócić uwagę na wykończenie. Stolarka nie może być wypaczona czy rozklejona, a drzwi powinny idealnie chodzić w zawiasach.

Krok 2

Pamiętajmy o tym, iż drzwi stanowią w domu element, gwarantujący nam bezpieczeństwo i intymność. W niektórych pokojach (np. w sypialni czy w łazience) warto więc zainwestować w stolarkę o większej dźwiękoszczelności.

Krok 3

Wybierając stolarkę wewnętrzną, zastanawiamy się nad okleinami naturalnymi oraz okleinami syntetycznymi. Każdy z wymienionych materiałów ma pewne zalety. Materiały naturalne charakteryzują się niezwykłymi walorami estetycznymi, jednak ich cena jest wysoka. Okleiny syntetyczne, natomiast, nie wymagają takiej konserwacji, co naturalne. Ponad to, są stosunkowo niedrogie. 

Krok 4

Wybór rodzaju drzwi uwarunkowany jest wielkością naszego mieszkania. Mamy zatem do wyboru drzwi jedno i dwuskrzydłowe oraz przesuwane. Te ostatnie szczególnie sprawdzają się w pomieszczeniach o niedużym metrażu, gdyż pozwalają zagospodarować powierzchnię. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem może być także wstawienie ich w celu oddzielenia jadalni od salonu czy garderoby od sypialni. Drzwi dwuskrzydłowe są niezwykle oryginalne i rzadko spotykane. Przyczyną tego może być fakt, iż prawidłowo funkcjonują jedynie w dużych pomieszczeniach. Jednak wciąż najpopularniejsze są drzwi jednoskrzydłowe. Dzięki licznym modelom, kształtom i kolorom każdy znajdzie coś dla siebie.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać drzwi do mieszkania? skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!