Jak pomalować ścianę z użyciem szablonu

Jak pomalować ścianę z użyciem szablonu

Jeżeli jesteś znudzony wyglądem swojego pokoju, a nie masz funduszy na gruntowny remont, świetnym sposobem na odświeżenie wnętrza są szablony. Możesz szybko, tanio i samodzielnie zmienić wygląd ścian. Jak więc malować ścianę z wykorzystaniem takiego szablonu?

Krok 1

Na wstępie pomyśl nad rozmieszczeniem wzorów. Dokładnie zaplanuj w jakim miejscu mają się one znajdować. Żeby wszystko wyszło perfekcyjnie, zaznacz ołówkiem na ścianie ich miejsce oraz określ odstępy pomiędzy poszczególnymi elementami.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przenieść tribala na ścianę

Krok 2

Kiedy wybrałeś już odpowiednie miejsce, przyczep do ściany szablon. Zrób to w taki sposób, aby absolutnie nie przesunął się on w trakcie malowania. 

Uwaga

Kupując farbę, zadbaj o to, aby była gęsta i dobrze kryjąca. Dzięki temu efekt będzie lepszy i unikniesz nieładnych zacieków pod szablonem. 

Krok 3

Tepowanie za pomocą gąbki to najlepszy sposób przy tego typu pracach. Gąbkę zamocz w farbie i odciśnij jej nadmiar na tekturowym materialne np. na kawałku kartonu. Następnie przyciśnij gąbkę do szablonu i wypełnij jego wnętrze.

Krok 4

Po namalowaniu wzoru niezwłocznie zdejmij szablon i umyj go ciepłą wodą, a następnie dokładnie wysusz. Po tych zabiegach możesz powtórnie przykleić go do ściany i ponownie użyć do wykonania wzoru. 

Ciekawostka

Szablon możesz kupić w sklepie lub zrobić go samodzielnie według własnego uznania i projektu. W ten sposób możesz stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrze. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pomalować ścianę z użyciem szablonu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!