Jak przygotować ściany do malowania

Jak przygotować ściany do malowania

Malowanie ścian to bardzo prosta, ale żmudna i długa praca. Dlatego aby maksymalnie zmniejszyć czas i sprawić aby samo malowanie odbyło się jak najszybciej, musisz odpowiednio przygotować podłoże. Dzięki temu unikniesz niemiłych niespodzianek i pomalujesz ścianę przyjemnie i przede wszystkim szybko.

Krok 1

Brudna ściana sprawi, że powłoka malarska nie będzie się trzymać na niej idealnie. Aby uniknąć tej sytuacji, przed malowaniem, umyj ściany wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Pamiętaj, że przystąpiwszy do malowania, ściana musi być całkowicie sucha. Dlatego najlepiej by było, gdybyś umył ją dzień przed zabraniem się za malowanie.

Krok 2

Jeżeli zauważyłeś na ścianie ślady pleśni, nie zwlekaj i natychmiast zabierz się za usunięcie jej. Zakup specjalny preparat pleśniobójczy lub zrób go samodzielnie. Przygotuj roztwór wybielacza i wody (w proporcjach 1:4) i w rękawicach ochronnych umyj nim miejsce pojawienia się niechcianej pleśni. Tak wyczyszczoną ścianę, pozostaw na około 32 godziny do wyschnięcia

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przygotować się do malowania

Krok 3

Bezwzględnie usuń starą farbę, która jest w złym stanie, łuszczy się i odpryskuje. Pomocna może okazać się do tego szpachelka. 

Krok 4

Ważnym detalem jest także odkręcenie wszelkich włączników i gniazdek elektrycznych oraz wymontowanie listw podłogowych

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować ściany do malowania skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!