Jak poradzić sobie z upałem w mieszkaniu

Jak poradzić sobie z upałem w mieszkaniu

Upał w mieszkaniach to wielki problem, a walka z nim czasami przypomina przysłowiową walkę z wiatrakami. Temperatura w mieszkaniach, zwłaszcza tych wyżej położonych, sięga nawet 35-40 stopni Celsjusza! Jak sobie poradzić z takim upałem?!

Krok 1

Kiedy temperatura na zewnątrz sięga czterdziestu kresek, otwarcie okna nic nie daje. Wręcz przeciwnie. Dlatego chociaż na chwilę otwórz równocześnie okna i drzwi, aby doprowadzić do przeciągu i chwilowo przewietrzyć mieszkanie. Dłuższy przeciąg może doprowadzić do przeziębienia, ale chwilowy nie powinien na nas negatywnie wpłynąć. 

Krok 2

Zaopatrz się w wiatraki. Jeden z pewnością nie wystarczy. Możesz postawić jeden egzemplarz w jednym pomieszczeniu. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak walczyć z upałem w samochodzie

Krok 3

Każde dziecko wie, że podczas upałów najważniejsze jest nawadnianie organizmu. Świetnym rozwiązaniem są orzeźwiające, schłodzone napoje. Szczególnie poleca się zimną czarną herbatę, która posiada właściwości chłodzące organizm. 

Krok 4

Jeżeli jesteś posiadaczem mocno naświetlonego i narażonego na promienie słoneczne pokoju, zainwestuj w rolety. Im więcej promieni dostanie się do wnętrza, tym będzie w nim goręcej. 

Krok 5

W związku z tym, że przez stopy ucieka ciepło, latem chodź bez skarpetek i kapci. Co jakiś czas możesz także zwilżyć kark zimną wodą lub wilgotnym ręcznikiem. 

Krok 6

Kolejnym rozwiązaniem jest zakup klimatyzacji. Jej koszt jest nieco większy, ponieważ trzeba wydać na nią około 1500 zł. Warto więc zastanowić się czy jest to inwestycja opłacalna przy tak zmiennej, polskiej pogodzie. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak poradzić sobie z upałem w mieszkaniu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!