Jak hodować paproć w domu i ogrodzie

Jak hodować paproć w domu i ogrodzie

Paproć to bardzo popularna roślina domowa, która potrafi wchłaniać wilgoć oraz dym papierosów. W zależności od odmiany, paproć może być uprawiana w domu i ogrodzie.

Krok 1


Paproć hodowaną w domu, trzeba chronić przed promieniami słonecznymi i należy ją ustawić w jasnym, przefiltrowanym świetle i pielęgnować w temperaturze pokojowej.

Krok 2

Roślinę najlepiej podlewać solidnie deszczówka. Korzenie zawsze muszą być wilgotne, ale nie mogą być przemoczone. Paproć dobrze rośnie w temperaturze 15 stopni Celsjusza.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak uprawiać zioła na parapecie

Krok 3

Warto nawozić ją nawozem z azotem rozcieńczonym w stosunku 1:1. Czyń to raz w miesiącu, natomiast jeśli temperatura przekroczy 21 stopni, spryskaj paproć letnią wodą. W zimie należy podlewać roślinę rzadziej i nie zasilać jej nawozami. Natomiast paproć należy przesadzać tylko wtedy, gdy korzenie całkowicie wypełnią doniczkę.

Krok 4

Paprotką złocistą należy hodować w wiszących doniczkach, które są umieszczone na podstawkach wypełnionych wodą lub 15 centymetrową warstwą wilgotnego żwiru.

Krok 5

Paproć ogrodową sadzi wiosną lub jesienią. Do sadzenia należy wybrać miejsce, które osłoni przed promieniami słońca i silnymi wiatami. Przed zasadzeniem w dołku trzeba wymieszać jałową mączkę kostną z ziemią liściową lub kompostem. Również po posadzeniu, ziemię wokół paproci warto pokryć ziemią liściową lub kompostem. Czynność powtarzaj jesienią i wiosna. Paproć nie potrzebuje podlewania, chyba że w czasie upałów ziemia wyschnie.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak hodować paproć w domu i ogrodzie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!