Jak przedłużyć trwałość żywej choinki

Jak przedłużyć trwałość żywej choinki

Nic tak nie buduje klimatu świąt jak żywa choinka. Jednak, aby w pełni cieszyć się z jej obecności, należy właściwie o nią zadbać, bez prawidłowej pielęgnacji szybko pogubi igły i uschnie. Oto kilka rad, jak przedłużyć trwałość żywej choinki.

Krok 1

Na początku oczywiście dokonuj zakupu choinki, wybierz zdrową, świeżą, o żywicznym zapachu i lekko wilgotnym pniu. Na kilka dni przed świętami umieść choinkę na balkonie i z dnia na dzień powoli zapoznawaj ją z pokojową temperaturą.

Uwaga

Choinka wniesiona za szybko do domu, po prostu uschnie.

Krok 2

W mieszkaniu choinkę należy umieścić z dala od kaloryfera czy kominka. Komfortowa temperatura powinna nie przekraczać 20 stopni Celsjusza. Przy zakupie choinkowych lampek, wybierz żarówki LED, które nie będą się nagrzewać i wysuszać choinki.

Krok 3

Pamiętaj, aby systematycznie podlewać choinkę. Jeśli chcesz zwiększyć powierzchnię wchłaniania wody, skróć pień o kilka centymetrów. Czynność tą trzeba wykonać przed przyniesieniem jej do domu. Należy wstawić ją na kilka godzin do wiadra z ciepłą woda, aby się dobrze nawodniła, a następnie umieścić w pojemniku z piaskiem.

Komentarze: (0)

Pozostało: 1500 znaków