Jak zrobić, aby rośliny nie zmarniały podczas twojej nieobecności

Jak zrobić, aby rośliny nie zmarniały podczas twojej nieobecności

Zapewne przy każdym Twoim wyjeździe, martwisz się o swoje rośliny. Czy podczas Twojej nieobecności nie zwiędną lub nie zżółkną? Po zapoznaniu się tym poradnikiem, dowiesz jak zrobić, aby uniknąć przykrych wydarzeń i pozwolić przetrwać Twoim roślinom.

Krok 1

W sytuacji, w której wyjeżdżasz na przynajmniej tydzień, należy obficie je podlać przed samym wyjazdem. Nie zapomnij ustawić doniczek w chłodnym i zacienionym miejscu. Dodatkowo możesz je umieścić na spodkach z mokrym żwirem lub zanurzyć w pojemnikach z mokrym piaskiem.

Krok 2

Natomiast planując dłuższy wyjazd, dłuższy niż 2 tygodnie, warto kupić w sklepie ogrodniczym specjalne urządzenie nawadniające ziemię.

Krok 3

Innym sposobem jest zawinięcie doniczek w foliowy woreczek, trzeba to wykonać zaraz po podlaniu roślin. Aby to zrobić, wbij w ziemię doniczki 3 lub 3 paliki i nałóż na nie torebkę, ale w taki sposób aby folia nie dotykała roślin. Następnie obwiąż torebkę wokół doniczki. Torebka zapewni wilgoć roślinie przez 2-3 tygodnie.

Uwaga

Jeśli wyjazd trwa krócej niż 10 dni, torebki trzeba zostawić zwisające luźno, a doniczkę przenieś w miejsce mało nasłonecznione.

Krok 4

Oczywiście, może zdarzyć się sytuacja, że Twój urlop będzie trwał dłużej niż 3 tygodnie, należy przenieść rośliny do samopodlewających się doniczek ze specjalnym dozownikiem wody, który możesz zakupić w lepszym sklepie ogrodniczym.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak umyć liście roślin domowych

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić, aby rośliny nie zmarniały podczas twojej nieobecności skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!