Jak pozbyć się zapachu stęchlizny

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny

Zdarza się, że nasze ubrania zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Najczęściej jest to przyczyna wilgoci - wystarczy tylko chwilę za długo pozostawić mokre pranie w pralce, bądź zamknięte w wilgotnym pomieszczeniu. Na szczęście jest sposób, aby pozbyć się tego specyficznego zapachu.

Krok 1 - Wysoka temperatura

W pierwszej kolejności warto spróbować wyprać je w 60 stopniach z użyciem proszku do prania i pachnącego płynu do płukania.

Uwaga

Nie można zapomnieć o zaleceniach producenta. Nie stosując się do informacji na metkach możemy zniszczyć ubrania. Jeżeli nie zaleca on prania w takiej temperaturze najlepiej ominąć ten krok.

Krok 2 - Soda oczyszczona

Soda oczyszczona znana jest ze swoich właściwości pochłaniania wszelkich zapachów. Możemy przesypać nią ubrania i zamknąć szczelnie w woreczku - po takim zabiegu musimy ubrania ponownie wyprać w proszku. Szybszym sposobem jest wymieszanie sody z proszkiem i wypranie ubrań przy użyciu takiej mieszanki.

Krok 3 - Olejek sosnowy

Olejek sosnowy nadaje ubraniom świeży zapach. Możemy go rozcieńczyć i spryskać takim roztworem nieładnie pachnące ubrania lub dodać nierozcieńczony bezpośrednio do prania w pralce.

Krok 4 - Skórka z pomarańczy

Jeżeli mamy w domu pomarańcze warto też spróbować ostatniego sposobu. Skórkę obraną z owocu wrzucamy do worka wraz z naszymi ubraniami. Worek szczelnie zamykamy i odstawiamy na jakiś czas. Intensywny zapach pomarańczy powinien zniwelować zapach stęchlizny na naszych ubraniach.

Ciekawostka

Jeżeli pomimo zastosowania się do powyższych rad nie udało się wywabić zapachu stęchlizny, to pozostaje nam tylko... wymienić ubrania na nowe.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pozbyć się zapachu stęchlizny skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
 1. Awatar użytkownika tadae

  tadae

  Aug 29, 2013

  No dobrze, fajny sposób, ale można go było pokazać w 30 sekund :) Męczyłam się, patrząc, jak kroisz tę cytrynę :)

  • Awatar użytkownika tadae

   tadae

   Aug 29, 2013

   Nieee, pogubiłam się, to był komentarz do filmiku!