Jak pozbyć się zapachu stęchlizny

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny

Zapewne każdemu z nas znany jest nieprzyjemny zapach ubrań, gnijących w wilgotnym pomieszczeniu. Zapach tzw. stęchlizny nie należy do najprzyjemniejszych, a co więcej- trudno się go pozbyć. Jednak są sposoby, których warto spróbować!

Krok 1

Jeżeli problem nieprzyjemnego zapachu dotyczy ubrań bawełnianych, najprostszym sposobem jest wypranie ich w pralce w temperaturze 60 stopni Celsjusza z dodatkiem proszku oraz płynu do płukania tkanin.

Krok 2

Kolejnym sposobem na usunięcie odoru stęchlizny jest użycie sody oczyszczonej, które charakteryzuje się pochłanianiem różnorodnych zapachów. Dodajemy ją bezpośrednio do prania lub miejscowo posypujemy ubranie, zamknięte w woreczku. 

Krok 3

Środkiem, który pochlania zapachy jest także olejek sosnowy. Podobnie jak w przypadku sody, dodajemy go do prania w pralce lub (po wcześniejszym rozcieńczeniu) bezpośrednio spryskujemy nim ubranie.

Krok 4

Skórka pomarańczy to kolejna metoda, która pozwoli nam usunąć nieznośny zapach. Wystarczy wrzucić ją do zamkniętego woreczka z ubraniami na kilka godzin. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pozbyć się zapachu stęchlizny skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!