Jak pielęgnować różę chińską

Jak pielęgnować różę chińską

Róża Chińska, popularnie zwana także hibiskusem, to bardzo piękny kwiat, który uprawiały już nasze prababki. Aby cieszyć się pięknym wyglądem kwiatu, trzeba go odpowiednio nasłonecznić, nawodnić oraz nawozić.

Krok 1 - Światło

Różę najlepiej postawić w słonecznym miejscu np. na parapecie okna wychodzącego na wschód. Unikaj północnych części domu, w których może być za ciemno. Przed wyniesieniem rośliny na balkon, postaw ją w półcieniu, a po kilku dniach wystaw różę w nasłonecznione miejsce.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przystroić pojedynczą różę

Krok 2 - Woda

W okresie wzrastania i kwitnienia, róża potrzebuje dużej ilości wody. Najlepiej polewać ją wówczas codziennie. Przy niższych temperaturach (w okresie jesieni i zimy) roślinę podlewaj raz w tygodniu. Nie umieszczaj rośliny tuż nad kaloryferem, gdyż kwiaty mogą gnić po ich zroszeniu.

Krok 3 - Dom i balkon

Róża chińska może upiększać swoim wyglądem dom przez cały rok, jednak w ciepłym letnim okresie wystaw ją lepiej na balkon. Będzie wtedy szybciej kwitnąć.

Krok 4 - Temperatura

Roślina lubi temperaturę oscylującą w okolicach 18-20˚C. W zimie róża nie kwitnie, dlatego ustaw ją w chłodniejszym miejscu (15˚C) i wystaw na balkon dopiero po wiosennych przymrozkach. Zabierz ją jesienią, gdy temperatura zacznie spadać.

Krok 5 - Nawożenie

Od wiosny do późnego lata nawoź różę specjalną odżywką do roślin, raz na 7-10 dni. W zimie można wzmocnić ją nawozem z małą zawartością azotu. Kiedy zauważysz szkodniki użyj pałeczki nawozowo-owadobójczych.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pielęgnować różę chińską skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!