Jak prać wełnę

Jak prać wełnę

Tak jak każdy z materiałów, również i wełna jest podatna na zabrudzenia. Co powinniśmy zrobić, gdy przypadkowo zabrudzimy sweter lub też inną część garderoby? W tym poradniku dowiesz się jak prać wełnę, czynność ta jest bardzo prosta, a zarazem bardzo efektywna.

Uwaga

Zanim przystąpisz do czynności związanych z czyszczeniem wełny, zapoznaj się z informacją zawartą na metce, dzięki temu unikniesz przykrych sytuacji.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak usunąć żółte plamy z potu na ubraniach

Krok 1 - Pranie ręczne

W pierwszej kolejności wlej do wody płyn do prania, ewentualnie płatki mydlane. Ważne, żeby woda nie była gorąca, ponieważ wełna może się sfilcować. Pamiętaj również o tym, żeby nie namaczać wełny przed praniem. Zabrudzoną odzież włóż do wody z płynem i intensywnie ugniataj. Następnie wypłucz ubrania w letniej wodzie, po czym zawiń w ręcznik. Ręcznik powinien wchłonąć nadmiar wody. Nie wieszaj ubrań, ponieważ mogą się rozciągnąć. Susz je w pozycji poziomej.

Krok 2 - Pranie mechaniczne

Wełniane ubrania możesz z powodzeniem prać mechanicznie. Wystarczy, że nastawisz odpowiedni program w swojej pralce. Najlepiej gdy będzie to cykl dla tkanin wełnianych lub cykl delikatnego prania ręcznego. Podobnie jak w przypadku prania ręcznego, należy suszyć ubrania w pozycji poziomej.

Uwaga

Jeżeli chcesz zapobiec przykrej sytuacji związanej z sfilcowaniem materiału, używaj odpowiednich środków piorących oraz unikaj zbyt wysokiej temperatury.

Uwaga

Ubrania susz w pozycji poziomej, unikaj suszarek (ze względu na wysoką temperaturę suszenia).

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak prać wełnę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!