Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop

Puste mieszkanie podczas gdy my smażymy się na plaży to kąsek dla złodziei. Co zrobić, aby dobrze i skutecznie zabezpieczyć miejsce zamieszkania podczas naszej nieobecności? Kilka pomysłów poniżej.

Krok 1

Poproś kogoś zaufanego, aby podczas twojej nieobecności, zamieszkał w twoim mieszkaniu. 

Krok 2

Poproś sąsiada, aby w czasie gdy ty jesteś na urlopie, miał oko na twoje mieszkanie i aby co jakiś czas doglądał go i np. raz na jakiś czas zapalał w środku światło, aby zachować pozory obecności w domu. 

Krok 3

Jeżeli masz zwierzątko w domu, zapewnij mu opiekę. Jeśli chodzi o zwierzęta, które wymagają mniej zainteresowania (rybki, pająki), poproś sąsiada, aby przychodził co kilka dni i dokarmiał je. Jeśli posiadasz natomiast psa lub kota, absolutnie nie zostawiaj go samego, nawet na dwa dni!

Krok 4

Sprzątnij lodówkę. Jeżeli czeka cię dłuższy wyjazd- możesz ją rozmrozić, umyć i przetrzeć octem i zostawić wyłączoną wraz z otwartymi drzwiczkami (aby nie przesiąknęła brzydkim zapachem). Jeżeli natomiast nie chcesz jej wyłączać- pozbądź się wszystkich produktów, które mogą zepsuć się podczas twojej nieobecności.

Krok 5

W przypadku, gdy nie posiadasz rolet ani żaluzji, ściągnij wszystkie rośliny z parapetów po uprzednim obfitym podlaniu ich. Dzięki temu, kwiaty nie będą aż tak szybko wysychały. Poproś kogoś, aby co jakiś czas przychodził i podlewał roślinki. 

Krok 6

Przed wyjazdem sprzątnij mieszkanie. 

Krok 7

Nie pozostawiaj brudnych naczyń.

Krok 8

Wynieś wszystkie śmieci. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika Zajoczkowapani

    Zajoczkowapani

    Apr 25, 2014

    Wszystko fajnie, ale zbytnio się nie rozpisałeś, a jak to mówią Licho nie śpi - Ani juma , Tu macie wszysko spoko wypunktowane krok po kroku co i jak ;) http://marketmoney.pl/artykuly/jak-przygotowac-mieszkanie-do-wyjazdu,22,0,1522454.html?rfguidfo