Jak sprzątać kabinę prysznicową?

Jak sprzątać kabinę prysznicową?

Czysta i pachnąca łazienka pozwala na stworzyć własne, domowe SPA. To właśnie tam możemy się odprężyć po ciężkim dniu pracy. Niestety… łazienka jest również miejscem wyjątkowo narażonym na zabrudzenia. Zwłaszcza kabina prysznicowa traci swój blask pod powierzchnią nieestetycznego osadu. Oto kilka sposobów, które pozwolą nam utrzymać ją w czystości:

Krok 1 - Sprzątaj po każdej kąpieli

Systematyczne usuwanie włosów uchroni przed zatkaniem odpływu, dlatego należy poprosić domowników by po każdej kąpieli usuwali włosy oraz opłukiwali kabinę, brodzik lub wannę.

Krok 2 - Wybierz odpowiednią porę

Zaoszczędzimy sobie sporo pracy, gdy będziemy sprzątać dopiero po kąpieli wszystkich domowników. Wytwarzająca się w trakcie kąpieli para wodna ułatwi nam pracę i pozwoli szybciej wysprzątać centralne miejsca w łazience.

Krok 3 - Bądź systematyczny

Nie można dopuścić do zapuszczenia łazienki. Chcąc uniknąć brzydkich zacieków na kabinie powinniśmy sprzątać ją regularnie.

Krok 4 - Korzystaj z naturalnych środków czyszczących

Roztwór wykonany z wody i octu doskonale nadaje się do czyszczenia powierzchni w łazience. Następnie powinniśmy osuszyć je miękkim ręcznikiem lub ściereczką specjalnie przeznaczoną do łazienki.

Krok 5 - Pamiętaj o detalach

Na słuchawce prysznicowej często zbiera się kamień, który utrudnia przepływ wody. Dlatego nie możemy zapominać o jej regularnym czyszczeniu. W tym celu wystarczy zamoczyć słuchawkę prysznicową na godzinę w misce wypełnionej wodą z octem w proporcji 1:1. Po upływie wyznaczonego czasu należy opłukać słuchawkę wodą.

Krok 6 - Zachowaj cierpliwość

Czyszcząc brudne fugi powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ przy ich czyszczeniu doskonale sprawdza się mała szczoteczka z pastą do zębów lub pastą wykonaną z sody oczyszczonej i niewielkiej ilości wody. Efekt będzie zdumiewający!

Uwaga

Pamiętajmy, że zasłonki prysznicowe są doskonałym miejscem dla rozwoju pleśni. Wymieniajmy je co jakiś czas bądź czyśćmy je mocząc przez godzinę w misce wypełnioną roztworem z soli. Następnie osuszmy ją. Na inne plamy z pleśni powinniśmy zastosować pastę z dodatkiem sody oczyszczonej i wody.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak usunąć kamień ze słuchawki prysznica

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak sprzątać kabinę prysznicową? skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika minerwa4

    minerwa4

    Feb 23, 2015

    Do mycia łazienki wcale nie służy ocet, soda czy pasta do zębów! w końcu jacyś ludzie wymyślają specjalne preparaty do czyszczenia. Są one skuteczne i nie zatruwają środowiska. Polecam profesjonalne preparaty Sotin. Dostępne są też w małych opakowaniach dla klienta detalicznego, ale efekt po użyciu zostaje profesjonalny.