Jak skomponować przydomową rabatkę?

Jak skomponować przydomową rabatkę?

Wiosna to ulubiony okres dla wszystkich miłośników flory. Właśnie wtedy rozpoczyna się sezon kwiatów jednorocznych, które idealnie nadają się na rabatki. Jednak aranżując swój kwietnik, warto zwrócić uwagę na poniższe fakty.

Krok 1

Przed zakupem sadzonek warto rozrysować sobie plan naszej rabatki. Pomysły i inspiracje możecie czerpać z różnych katalogów i stron internetowych. Pamiętajcie o tym, aby zwrócić uwagę na wzrost kwiatów, aby zapobiec sytuacji, w której jedne rośliny będą rzucały cień na drugie.

Krok 2

Najlepiej kupować fachowo wyhodowane sadzonki. Znajdziecie je w sklepach ogrodniczych lub na targu. Musicie zwracać uwagę na jakość roślin. Zdrowe kwiaty maja zielone liście, mocne łodygi oraz wiele pąków. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić nawadniacz do kwiatów

Krok 3

Dlatego, że wszystkie rośliny rabatowe kwitną zazwyczaj do końca lata, warto zainwestować w sadzonkę, która wytrzyma trochę dłużej. Jedną z nich może być starzec popielaty, którym możecie przeplatać pozostałe rośliny. Kwitnie aż do jesieni, a nawet zimy, więc będzie się ładnie prezentował, podczas gdy inne kwiaty już dawno zgubią swoje liście. 

Krok 4

Sadząc kwiaty pamiętajcie o tym, aby zachować odpowiednie odległości między roślinami. Dzięki temu unikniecie ryzyka zaduszenia się kwiatów, które zachowają dobry stan aż do końca sezonu.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak skomponować przydomową rabatkę? skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!