Jak urządzić pokój dla dziewczynki

Jak urządzić pokój dla dziewczynki

Urządzanie dziecięcego pokoju to dla rodziców nie lada wyzwanie. Należy pamiętać o tym, że jest to pokój dziecka, a nie rodziców i to właśnie małe pociechy mają tam czuć się najlepiej. Poniżej kilka wskazówek niezbędnych przy aranżowaniu pokoju dla dziewczynki.

Krok 1 - Meble

Powinny być one przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne. Ponad to, powinny być zgodne z charakterem, zainteresowaniami, wiekiem i upodobaniami dziewczynki. Z racji tego, że dzieci bardzo szybko rosną, warto zainwestować w meble z możliwością regulacji ich długości i szerokości. Dzięki temu nie będziemy musieli kupować nowych zestawów co 2 lata.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wirtualnie zaaranżować pokój lub mieszkanie

Krok 2

Ważne, aby pokój dziecka emanował kolorami. Warto kierować się zainteresowaniami dziewczynki i dobierać gadżety według jej upodobań. Przykładowo, można kupić zegar z motywem z ulubionej bajki lub książki. 

Krok 3

Dziewczynki z reguły uwielbiają malować, rysować itd. Dlatego też, nie zapomnij aby w jej pokoju postawić mały stolik z krzesłami, a obok pojemnik z kredkami i flamastrami, przymocowany do relingu. Oprócz tego możesz kupić mała sztalugę lub tablicę do malowania kredą. 

Krok 4

Aby od małego uczyć dziewczynkę odpowiedzialności, możesz postawić w jej pokoju kwitnący kwiat w kolorowej doniczce, a tuż obok piękną konewkę, która będzie zachęcała pupila do dbania o roślinkę. 

Krok 5

Pokój dziecka powinien być utrzymany w jasnych i ciepłych kolorach. Możesz również spróbować połączyć kilka kolorów, co na pewno spodoba się twojej córce. 

Krok 6

Bardzo dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w naścienne naklejki. Na rynku możemy znaleźć mnóstwo motywów oraz wzorów, które na pewno przypadną do gustu naszemu pupilkowi. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić pokój dla dziewczynki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!