Jak zabezpieczyć dom dla dziecka

Jak zabezpieczyć dom dla dziecka

Według statystyk najwięcej wypadków jakim ulegają małe dzieci ma miejsce w domu? Są to między innymi oparzenia, groźne upadki i stłuczenia, rozbite głowy itd. Do tego trzeba dodać wypadnięcie z okna czy spadnięcie ze schodów. Czasem wystarczy odwrócić wzrok i nieszczęście gotowe. Ale można temu zaradzić, niekoniecznie wkładając malucha do kojca na cały boży dzień …

Krok 1 - Ochronne dodatki do domu i dla dziecka

Obecnie na rynku jest wiele produktów, które służą ochronie małego dziecka przed potencjalnymi niebezpieczeństwami czyhającymi na niego w domu. Dzięki właśnie specjalnym produktom możemy ustrzec nasze dziecko przed groźnymi wypadkami.

Do tego typu przedmiotów należą takie rzeczy jak: ochronne bramki na schody, ochraniacze na kanty i ostre kąty mebli, zabezpieczenia okien i drzwi (uniemożliwiające dziecku samodzielne ich otworzenie), ochraniacze do kontaktów (uniemożliwiające wkładanie doń dziecięcych paluszków i innych przedmiotów, które raczej nie powinny być wkładane do kontaktu… zwłaszcza przez małe dziecko…) i wiele innych. Wybór jest bardzo duży i wystarczy trochę poszukać aby znaleźć całą gamę takich produktów.

Krok 2 - Zakup potrzebnych produktów

Po znalezieniu odpowiednich produktów i rzeczy które nas interesują musimy sie w nie zaopatrzyć i zamontować je zgodnie z zaleceniami producenta. Nie ma co samemu kombinować, gdyż modyfikując zakupione produkty, możemy osłabić ich użyteczność i działanie. Dzięki poprawnemu montażowi nie będziemy musieli bez przerwy mieć dziecka na oku, a odwrócenie na chwilę wzroku nie poskutkuje niebezpiecznym wypadkiem. 

Uwaga

Specjalistyczne produkty zabezpieczające dom przed dzieckiem można znaleźć w sklepach z akcesoriami dla dzieci, w sklepach z meblami i wyposażeniem wnętrz oraz na Allegro i innych stronach internetowych. Pamiętajmy tylko o tym, aby nie kupować tzw. \"chińszczyzny\"

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zabezpieczyć gniazdko elektryczne

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zabezpieczyć dom dla dziecka skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!