Jak trwać w noworocznych postanowieniach

Jak trwać w noworocznych postanowieniach

Nowy rok to świetna okazja na wprowadzenie do życia nowych postanowień. Wiele osób ma ambitne plany, chce schudnąć, wprowadzić nowe nawyki, rzucić palenie, czytać więcej książek czy zacząć się uczyć. Niestety zazwyczaj z powodu słabej woli trwa to wszystko około tygodnia. Jak więc skutecznie dotrzymać noworocznych postanowień?!

Krok 1

Jeżeli wyznaczysz sobie nierealny, mało racjonalny i niemożliwy do zrealizowania cel, to wiadomo, że go nie osiągniesz. Wyznacz więc łatwiejszy, który małymi kroczkami będziesz mógł zrealizować. Podsumowując, nie porywaj się z motyką na księżyc!

Krok 2

Jeżeli wyznaczysz sobie kilka celów, zapewne nie zrealizujesz ani jednego z nich. Wybierz więc jeden, najbardziej pilny i nie cierpiący zwłoki. Wtedy będziesz mógł skupić się tylko na jednej rzeczy i będziesz miał realną szansę wytrwania w tym postanowieniu. 

Krok 3

Poinformuj swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych o twoim postanowieniu. Dzięki temu będą cię wspierać i dbać o to, abyś jak najdłużej wytrzymał i doszedł do wybranego celu. Nie wstydź się, bo nie ma czego. Jeżeli wytrwasz, będzie to świadczyć o sile twojego charakteru. Wtedy dopiero będziesz obiektem podziwów. 

Krok 4

Podziel swój duży cel na mniejsze etapy. Jeżeli zrealizujesz jakiś z nich, nagrodź za to sam siebie. Taka bonifikata zmobilizuje cię do dalszej pracy. 

Krok 5

Przede wszystkim nie załamuj się niepowodzeniami! Bądź wytrwały, gdyż jest to klucz do sukcesu!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak trwać w noworocznych postanowieniach skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!