Jak wróżyć z fusów

Jak wróżyć z fusów

Wróżenie z fusów od dawien dawna służyło jako sposób na przepowiadanie przyszłości. Dzisiaj raczej nie jest traktowane poważnie, jednak może być świetną zabawą w czasie zbliżających się wielkimi krokami Andrzejek. Zaskocz swoich gości i powróż im z fusów.

Krok 1

Zrób sypaną kawę lub liściastą herbatę. 

Krok 2

Herbatę lub kawę zaparz w szklance lub kubku o jasnym kolorze, rozszerzającym się ku górze.

Krok 3

Wróżba jest zawsze skierowana do tej osoby, która piję kawę lub herbatę. Powiedz jej, że pijąc napój powinna myśleć o życiu, skupić się i nie rozmawiać na głos.

Krok 4

Zostaw na dnie kilka kropel herbaty. Jeżeli jesteś praworęczny, chwyć filiżankę lewą ręką, a jeżeli zaś leworęczny- prawą. Odwróć naczynie do góry nogami, postaw na talerzyku lub podstawce, a następnie obróć trzykrotnie filiżankę dookoła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W tym czasie fusy spłyną i pokryją ścianki naczynia. 

Krok 5

Rozpocznij wróżenie. Im dalej od górnego brzegu szklanki, tym dalej w przyszłość. Dno filiżanki przedstawia najbardziej odległą przyszłość. Natomiast im bliżej do uchwytu, tym bardziej dotyczy ta wróżba twojej osoby i twojej najbliższej rodziny. 

Krok 6

Wróżenie z fusów ma być przede wszystkim zabawą, więc nie bierz tego na poważnie. Możesz się wygłupiać i wymyślać zabawne historie. Najwazniejszy jest dobry humor, śmiech i zabawa!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wróżyć z fusów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!