Jak odnowić starą sofę

Jak odnowić starą sofę

Nie zawsze fundusze pozwalają nam na kupno nowej, wymarzonej sofy. Jednak są sposoby, dzięki którym odmienisz ją w szybki, łatwy i niedrogi sposób. Dzięki temu dokonasz metamorfozy całego wnętrza, unikniesz monotonii, pozbędziesz się nieestetycznego mebla i z pewnością zaskoczysz gości.

Krok 1

Kontrast jest sprawdzonym sposobem na nudę. Udaj się do sklepu z materiałami i wybierz materiał w wyrazistym kolorze i wzorze. Następnie obszyj nim poduszki, które położysz na kanapie. Niedrogi sposób, a potrafi zmienić charakter mebla. 

Krok 2

W celu uzyskania subtelnego, delikatnego i romantycznego charakteru, pokryj sofę szyfonowym materiałem w wybranym przez ciebie kolorze. Bardzo efektownie materiał prezentuje się, kiedy jego końce dotykają podłogi. Dla lepszego efektu, połóż na sofie dwie poduszki, których obszycie będzie kolorystycznie współgrać z szyfonem. 

Krok 3

Najbardziej rzucającym się w oczy i efektownym sposobem na zmianę wyglądu sofy będzie uszycie nowego pokrowca na nią. Wybierz materiał w wymarzonym kolorze i o ciekawej fakturze (lub jednolity), a następnie pójdź do tapicera. Z pewnością nikt nie zorientuje się, że wcale nie kupiłeś nowej, a jedynie odświeżyłeś starą sofę!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak odnowić starą sofę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!