Jak urządzić salon zgodnie z feng shui

Jak urządzić salon zgodnie z feng shui

Feng shui to chińska praktyka planowania i aranżacji wnętrz. Prawidłowe postępowanie według jej zasad przynosi spokój, zdrowie, stabilność oraz poprawia sytuację życiową. Dlatego może warto zastanowić się nad wprowadzeniem feng shui do naszego salonu, w którym zresztą spędzamy najwięcej czasu.

Krok 1 - Kalory

W feng shui bardzo ważnym elementem są barwy.

Ciepłe barwy (np. żółty, brązowy, pomarańczowy, czerwony) są symbolem zdrowia i powodzenia. Pomarańcz czyni cię bardziej kreatywnym, a czerwień wiąże się z autorytetem i prawdą. Tego typu kolory idealnie pasują do salonu i będą na pewno korzystnie i pozytywnie na nas wpływać. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wirtualnie zaaranżować pokój lub mieszkanie

Krok 2 - Oświetlenie

Na etapie projektowania domu pamiętaj o odpowiednim ustawieniu okien. Okno nie może znajdować się naprzeciwko drugiego okna lub drzwi wejściowych do salonu. Jeżeli jednak tak się stanie, postaw między nimi jakiś mebel, roślinę lub chociaż zawieś dzwonki. 

Dobrze, aby salon znajdował się w nasłonecznionym miejscu, najlepiej po północnej stronie. 

Salon możesz rozświetlić za pomocą: lamp stojących, oświetlenia górnego, kinkietów oraz świec.

 

Ciekawostka - Lustra

W salonie świetnie sprawdzają się lustra. Odbijają one światło (mnożąc je) oraz pozytywną energię. Lustro może wisieć nad kominkiem, jednak nigdy naprzeciwko drzwi wejściowych do salonu, ponieważ wtedy skupia negatywna energię. Jeżeli masz możliwość, ustaw je tak, aby w odbiciu były widoczne jakieś inne drewniane drzwi. 

Krok 3 - Meble

W salonie powinny znaleźć się jedynie te najpraktyczniejsze meble, które faktycznie użytkujemy. Jedną z głównych zasad feng shui jest ład, porządek i lekkość. 

Fotele, sofy i tapczany powinny mieć zaokrąglone kształty, ponieważ te ostre- kumulują złą energię.

Sofa koniecznie powinna stać przodem do drzwi. Jeszcze większą dawkę pozytywnej energii zapewni nam położony przed sofą dywan, a na nim mały, niski stolik.

 

Ciekawostka

Przedmioty symbolizujące żeńską energię także dodają jej sporą dawkę. Dlatego też np. połóż na sofie kilka poduszek. 

Krok 4 - Telewizor

Telewizor nie powinien znajdować się w centralnym punkcie salonu. Najlepiej, gdybyś przechowywał go w zabudowanej szafce. Natomiast w centrum może być umiejscowiony kominek. 

Krok 5 - Ozdoby

Pamiętaj, iż co za dużo to niezdrowo. Nadmiar ozdób zakłóca przepływ energii. Możesz natomiast postawić indyjskie figurki. Warto dodać, iż chociaż jedna ściana w salonie musi być całkowicie pusta (bez żadnych ozdób, obrazów, luster). 

Krok 6

Jeżeli w Twoim domu czy mieszkaniu jadalnia łączy się z salonem, to zgodnie z zasadami feng shui powinieneś rozgraniczyć te dwa obszary. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić salon zgodnie z feng shui skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!