Jak wyhodować kwiaty z cebulek

Jak wyhodować kwiaty z cebulek

Dom to idealne miejsce dla roślin takich jak kwiaty. W łatwy sposób możemy wyhodować kwiaty z cebulek. Jak to zrobić? Tego dowiesz się w poniższym poradniku.

Krok 1

Cebulki kwiatów możesz zakupić w każdym sklepie ogrodniczym. Są to specjalne cebulki, które przygotowane są do pędzenia (trzymane najpierw w wysokiej temperaturze, a następnie w niskiej). Dzięki temu upozorowane jest przejście lata i zimy, pobudzi to cebulki do kwitnienia. Cebulki, które nie przeszły tego zabiegu, mogą również zostać użyte do hodowli, jednak będą kwitły znacznie później niż te które zostały uprzednio przygotowane.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić nawadniacz do kwiatów

Krok 2

Cebulki możesz przełożyć do ładnych, dekoracjnych pojemników lub do zwykłych doniczek. Możesz użyć też szklanych pojemników, dzięki temu będziesz miał wgląd na rozwijające się rośliny.

Krok 3

Pojemnik, w którym znajdują się cebulki uzupełnij mieszanką, która składa się z torfu, pokruszonych skorupek jaj oraz węgla drzewnego. Jeśli pojemniki, które wybrałeś posiadają dziurki, wyściel dno kawałkami wytłuczonej kamionki. a na tej warstwie ułóż cienką warstwę mchu, torfu lub też ziemi ogrodowej. Następnie uzupełnij doniczkę ziemią doniczkową.

Krok 4

Jeżeli sadzisz bulwy krokusa, pamiętaj o tym aby ich czubki znajdował się ok 2,5 centymetra poniżej brzegu doniczki. Cebulki przykryj całkowicie mieszanką doniczkową do poziomu około 1,5-2cm poniżej górnej krawędzi doniczki. Cebulki tulipanów oraz hiacyntów posadź w ten sposób aby się stykały ze sobą, a następnie przykryj cienką warstwą ziemi. Mniejsze cebulki sadź w odległościach przynajmniej 2,5 cm oraz przykryj je do głębokości 1,5 cm.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyhodować kwiaty z cebulek skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!