Jak urządzić sypialnie w stylu feng-shui

Jak urządzić sypialnie w stylu feng-shui

Sypialnia urządzona w tym stylu jest pomieszczeniem wyjątkowym. Prowadzi do chęci przebywania, relaksu pod wpływem dekoracji, atmosfery, otoczenia emanującego pozytywną energią. Sztuka ta jest wykorzystywana od wieków we wschodniej kulturze w urządzaniu domów oraz rozmieszczania poszczególnych pomieszczeń.

Krok 1

Oświetlenie sypialni powinno mieć swój ciepły mikroklimat, nie powinno być ostre, typowe jak w normalnym pomieszczeniu. Sekret kryje się w tym że delikatne, wielopunktowe oświetlenie z możliwością regulacji natężenia światła ma pozytywny wpływ na nastój w sypialni. Powinno się stworzyć kilka miejsc na ustawienie świec z naturalnego wosku pszczelego (nie powodują przykrego zapachu) które zapewnią utrzymanie miłego nastroju.

Krok 2

Kolory ścian należy wybierać łagodne nie będące agresywnymi odcieniami, pozwalające nam na odprężenie się i zrelaksowanie. Zbyt agresywne odcienie będą powodować zmęczenie, apatyczność oraz dekoncentrację co nie sprzyja dobremu odpoczynkowi i zasypianiu.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wykonać efektowną dekorację z kwiatów

Krok 3

Ściany powinny mieć delikatną dekorację, obrazy powinny być w lekkiej tonacji (typu łagodnego pejzażu relaksujące) zajmując jak najmniejszą przestrzeń i nie przesadzać z ilością.

Krok 4

Teraz temat łóżka-powinno być przestronne z dużym materacem tak aby można swobodnie wypoczywać we dwoje. Ustawiamy pod ścianą zagłówkiem pamiętając o wolnym dostępie z obu stron, gdzie można postawić szafki nocne z lampkami.

Krok 5

W sypialni nie trzymamy żadnych kwiatów (mogą wydzielać nieprzyjemne zapachy) jak i również żadnych niepotrzebnych przedmiotów co powoduje niepotrzebne zagracenie pomieszczenia przez co sypialnia traci na swoim wyjątkowym klimacie.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić sypialnie w stylu feng-shui skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!