Jak wybrać donice na kwiaty

Jak wybrać donice na kwiaty

Odpowiednio dobrana do charakteru wnętrza donica może być pięknym dodatkiem, który doda elegancji i klasy naszemu pokojowi. Nie musimy wydawać dużej ilości pieniędzy na ten przedmiot, gdyż z łatwością możemy zrobić go sami lub po prostu zastąpić ją jakimś zamiennikiem np. konewką. Czym kierować się przy wyborze donicy?

Krok 1

Wybierając donicę, weź pod uwagę fakt, aby była ona spójna z całym wystrojem wnętrza. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić stylową donicę

Krok 2

Trzymaj się następującej zasady: im większy, szerszy i cięższy kwiat- tym bardziej masywna powinna być donica. 

Krok 3

Palmy i rośliny o zdrewniałe łodydze powinny być przetrzymywane w dużej donicy, która posiada całkiem spore otwory odpływowe. 

Krok 4

Zapewnij roślinie odpowiedni rozwój korzeni. Wszelkie rodzaje kaktusów oraz rośliny o małej bryle korzeniowej sadź w płaskich donicach. 

Info

Jeżeli twoja donica posiada na dnie otwory odpływowe, koniecznie podłóż pod nią podstawkę, z której będziesz odlewał nadmiar wody.

Krok 5

Wybieraj raczej jasne kolory donic, gdyż dzięki temu odbije ona od siebie światło, więc nie nagrzeje się. W związku z tym roślina będzie miała stale tę samą temperaturę, co korzystnie wpłynie na jej rozwój. 

Krok 6

Najpopularniejszym materiałem, z którego robi się donice jest ceramika. Plastik wygląda mało estetycznie, ale za to jest najbardziej odpowiedni dla paproci. Nowością na rynku są donice szklane.

Komentarze: (0)

Pozostało: 1500 znaków