Jak wybrać donice na kwiaty

Jak wybrać donice na kwiaty

Odpowiednio dobrana do charakteru wnętrza donica może być pięknym dodatkiem, który doda elegancji i klasy naszemu pokojowi. Nie musimy wydawać dużej ilości pieniędzy na ten przedmiot, gdyż z łatwością możemy zrobić go sami lub po prostu zastąpić ją jakimś zamiennikiem np. konewką. Czym kierować się przy wyborze donicy?

Krok 1

Wybierając donicę, weź pod uwagę fakt, aby była ona spójna z całym wystrojem wnętrza. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić stylową donicę

Krok 2

Trzymaj się następującej zasady: im większy, szerszy i cięższy kwiat- tym bardziej masywna powinna być donica. 

Krok 3

Palmy i rośliny o zdrewniałe łodydze powinny być przetrzymywane w dużej donicy, która posiada całkiem spore otwory odpływowe. 

Krok 4

Zapewnij roślinie odpowiedni rozwój korzeni. Wszelkie rodzaje kaktusów oraz rośliny o małej bryle korzeniowej sadź w płaskich donicach. 

Ciekawostka

Jeżeli twoja donica posiada na dnie otwory odpływowe, koniecznie podłóż pod nią podstawkę, z której będziesz odlewał nadmiar wody.

Krok 5

Wybieraj raczej jasne kolory donic, gdyż dzięki temu odbije ona od siebie światło, więc nie nagrzeje się. W związku z tym roślina będzie miała stale tę samą temperaturę, co korzystnie wpłynie na jej rozwój. 

Krok 6

Najpopularniejszym materiałem, z którego robi się donice jest ceramika. Plastik wygląda mało estetycznie, ale za to jest najbardziej odpowiedni dla paproci. Nowością na rynku są donice szklane.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać donice na kwiaty skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!