Jak zasadzić awokado

Jak zasadzić awokado

Awokado to bardzo smaczny owoc, który bardzo dobrze spełnia swoje zadanie jako dodatek do wszelkiego rodzaju dań (w tym również sałatek). Po jego zjedzeniu, nie musimy wyrzucać pestki. Może ona służyć jako sadzonka nowej rośliny. Niestety bez owoców, ale za to pięknie pasującej do wszelkiego rodzaju pomieszczeń.

Krok 1

Pestkę mocz przez noc w letniej wodzie. Rankiem, wbij wykałaczki bardzo płytko w pestkę, w odległościach równych od siebie. Pestkę zawieś na słoiku w taki sposób, aby jej końcówka ledwie dotykała wody. Słoik odstaw do suchego i ciepłego miejsca (może to być np. suszarnia). Pamiętaj o tym, aby regularnie dolewać wody (tak aby koniec pestki był zawsze zanurzony).

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak uprawiać zioła na parapecie

Krok 2

Po niedługim czasie, pestka powinna pęknąć i zacząć kiełkować. Gdy tak się stanie, na dole powinny wyrosnąć korzenie, natomiast w górę powinien wystrzelić młody pęd. Możesz wtedy przenieść roślinę na parapet, tak aby miała dostęp do światła.

Krok 3

Gdy pęd osiągnie około 15-20 centymetrów wysokości, powinieneś przyciąć go nożykiem, mniej więcej w połowie, tuż nad oczkiem. Zabieg ten powinien wzmocnić roślinę oraz sprawić, że stanie się gęstsza.

Krok 4

Roślinę w takiej postaci możesz przesadzić do doniczki z ziemią. Następnie podlewaj roślinę obficie letnią wodą.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zasadzić awokado skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!