Jak chronić ręce podczas pracy w ogrodzie

Jak chronić ręce podczas pracy w ogrodzie

Szereg prac jakie wykonujemy w ogrodzie znacząco wpływa na stan delikatnej skóry dłoni. Chrońmy ją zatem, aby nasze ręce nie wyglądały na zniszczone

Krok 1

Zaopatrz się w dobrej jakości rękawiczki. Nie używaj delikatnych rękawic lateksowych, które nadają się do prac porządkowych w domu lub drobnych prac w ogrodzie (pielenie, sadzenie). Rękawice do pracy w ogrodzie powinny być grube, wykonane z materiału i pokryte warstwą farby (usuwanie chwastów, grabienie itp.)

Krok 2

Podczas pracy Twoje dłonie naturalnie się pocą. Pomocny w ochronie skóry okaże się talk - noś go więc przy sobie. Co prawda rękawice ogrodowe posiadają cienką warstwę talku, ale zazwyczaj okazuje się ona niewystarczająca.

Krok 3

Jeżeli robisz sobie przerwę podczas prac ogrodowych wówczas możliwie jak najczęściej zdejmuj rękawice. Wytwarzane ciepło podczas prac ogrodowych niekorzystnie wpływa na Twoją skórę, dlatego jak najczęściej pozwól oddychać rękom.

Krok 4

Po ciężkiej pracy w ogrodzie umyj dokładnie ręce, osusz je i nałóż grubą warstwę kremu nawilżającego, dzięki czemu odbudujesz naturalny płaszcz lipidowy

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak ulepszyć gumowe rękawiczki

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak chronić ręce podczas pracy w ogrodzie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!