Jakie wróżby na Andrzejki

Jakie wróżby na Andrzejki

Andrzejki to święto, podczas którego możemy na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść do świata magii i wróżb. Jest to dzień nie tylko uwielbiany przez dzieci, ale także przez dorosłych. Noc z 29 na 30 listopada to świetna okazja do zorganizowania andrzejkowych imprez i zabaw. Atrakcjami będą oczywiście wróżby, a poniżej znajdziesz pomysł na kilka z nich.

Ciekawostka

Jeżeli chodzi o Andrzejki, wróżby skierowane są zazwyczaj do kobiet i mają charakter matrymonialny. To właśnie w tę noc kobieta powinna poznac imię swojego przyszłego wybranka.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić andrzejkowe wróżby w jajkach

Krok 1

Jeżeli mieszkasz na wsi, przygotuj następująca zabawę. Kobiety podchodzą do słomianego dachu i wyciągają z niego garść słomek, a następnie liczą ich ilość. Jeżeli była ich parzysta liczba- wyjdą za mąż, a jeżeli nieparzysta- będą starymi pannami. 

Krok 2

Kolejna staropolska wróżba to wpuszczenie do domu gąsiora z zawiązanymi oczami. Kobieta, do której podejdzie jako pierwszy, w najbliższym czasie wyjdzie za mąż. 

Krok 3

Andrzejki nie mogą się oczywiście odbyć bez lania wosku przez dziurkę od klucza. Roztopiony wosk przelewamy przez dziurkę, a kształt który powstanie będzie naszą wróżbą. 

Krok 4

Bardzo popularna jest również wróżba z butami. Kobiety ściągają lewego buta i ustawiają je w rządku. But właścicielki, który jako pierwszy dotknie drzwi, wywróży, że wyjdzie ona jako pierwsza za mąż. 

Krok 5

Na kartce wypisz imiona męskie. Kobieta bierze do ręki szpilkę i nie widząc, co jest napisane na kartce wbija ją w jakieś miejsce. Imię, w które trafi, będzie imieniem jej przyszłego męża. 

Krok 6

Przygotuj trzy kubki. Pod pierwszy włóż obrączkę, pod drugi krzyżyk, a trzeci zostaw pusty. Poprzestawiaj je tak, aby dana osoba nie wiedziała co jest w jakim kubku. Jeżeli kobieta wybierze obrączkę- będzie mężatką, jeżeli krzyżyk- wstąpi do zakonu, a jeżeli pusty kubek- będzie starą panną. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jakie wróżby na Andrzejki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!