Jak uczcić złote gody

Jak uczcić złote gody

50. rocznica zawarcia związku małżeńskiego to nie lada okazja. Mało które małżeństwo może pochwalić się takim stażem, więc rocznica ta wymaga naprawdę hucznej i odpowiedniej oprawy. Jak więc celebrować tzw. złote gody?

Krok 1

Przede wszystkim za organizację przyjęcia powinni być odpowiedzialni dzieci i wnuki pary świętującej rocznicę. 

Krok 2

W przypadku, kiedy rodzina jest naprawdę liczna, świetnym rozwiązaniem jest przyjęcie w  wynajętej restauracji. Dla każdego gościa powinien być zapewniony obiad oraz najważniejsze- deser w postaci ogromnego tortu dla świętującej pary!

Krok 3

Coraz więcej małżeństw na 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego odnawia w kościele złożoną sobie przysięgę. Jest to na pewno bardzo wzruszająca chwila zarówno dla samych małżonków, jak i dla rodziny oraz znajomych. Odnowienie przysięgi może się odbyć również w urzędzie stanu cywilnego, gdzie zapraszana jest także rodzina, przyjaciele i znajomi, którzy przychodzą z kwiatami i drobnymi prezentami. 

Krok 4

Ciekawym pomysłem na oryginalny i niezapomniany prezent jest zafundowanie dziadkom/rodzicom wycieczki tylko we dwoje w jakieś miłe miejsce. Inny pomysł to drzewo genealogiczne całej rodziny, album ze zdjęciami z młodości pary lub jeszcze lepiej- odnowione i oprawione w ramę zdjęcie ze ślubu. Jako że 50. rocznica małżeństwa zwana jest złotymi godami, możesz podarować parze złotą biżuterię. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uczcić złote gody skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!