5 sposobów na ... RZECZY Z DREWNA

Poradnik dodany przez: Spryciarze.pl
5667 0

ZOBACZ NOWY ODCINEK PIĘCIOBOJU: https://www.youtube.com/channel/UC5F9BDRu_sv7jFSn82ulTXg?sub_confirmation=1

Bejcownicy: https://www.facebook.com/groups/bejcownicy/

Subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCLcxQ8h1PX3WgLdgnJHcCxg?sub_confirmation=1

Facebook: https://www.facebook.com/5sposobowna

MRÓWKOJAD (UCHWYT NA KABLE) 1:24

BIELONY STOLIK Z PNIAKA 2:18

WIEŻA HANOI 3:13

PÓŁKA PACMAN 4:40

LAMPKA PAJĄK 5:44

Technika to był Twój ulubiony przedmiot w podstawówce? Masz ochotę stworzyć meble diy? To wcale nie jest trudne. Chłopaki z ekipy Spryciarze. pl tłumaczą, w jaki sposób wykonać rzeczy z drewna. Sztaba prezentuje, jak zrobić uchwyt na kable, Arczi - designerski stolik, Klamer - grę logiczną wieża Hanoi, Primosz - półkę dla wszystkich fanów gry Pacman, a osoba zastępująca Abiego - lampkę o kształcie pająka. Nie czekaj, zrób to sam!
Na początek uchwyt na kable - mrówkojad. Naszkicuj tego zwierzaka na płycie półkowej, pamiętając o zaznaczeniu wycięć na grzbiecie, wytnij i dokładnie wyszlifuj. Na głowie wywierć jeden punkt i wypełnij go czarną farbą, by stworzyć imitację oka. Figurkę pokryj kilkoma warstwami lakieru bezbarwnego lub farbą w ulubionym kolorze. Jak wyschnie, masz gotowe rozwiązanie na plączące się kable przy biurku.
Żeby zrobić designerski stolik, trzeba okorować i oszlifować kołek, a potem pokryć go chlorowym wybielaczem. Po wyschnięciu wystarczy pieniek polakierować i już! Wstawiaj do mieszkania!
Kolejną rzeczą, jaką możesz stworzyć z drewna, to gra logiczna wieża Hanoi. Z płyty półkowej wytnij równo sześć kwadratów o wymiarach: 21x21 cm., 18x18 cm., 15x15 cm., 12x12 cm., 9x9 cm., 6x6 cm. Na środku każdego z nich wywierć wiertłem łopatkowym otwór o średnicy nieco większej niż wałek. Ponadto, wytnij płytę o wymiarach 72X24 cm i nawierć w nich trzy otwory oddalone od siebie o 24 cm. W otwory wklej wałki i po wyschnięciu gra jest gotowa! Zasady są proste: trzeba przenieść elementy w tej samej kolejności z pierwszego na ostatni wałek (słupek). Przesuwaj jedną płytkę w wierzchu stosu i nie kładź większej płytki na mniejszej. Dobra zabawa gwarantowana!
Dla wszystkich miłośników kultowej gry frajdą będzie skonstruowanie półki o kształcie Pacmana. Wytnij ze sklejki koło, a potem charakterystyczny trójkąt. Dokładnie wyszlifuj. Precyzyjnie odmierz i wytnij półkola na półki. Znów przeszlifuj i przykręć wszystkie elementy. Przy użyciu kompresora pomaluj równomiernie całą półkę na energetyczny kolor. Po wyschnięciu możesz pędzlem domalować czarne oko. Gotowe! Pozostaje teraz tylko zawiesić na ścianie!
Ostatnim pomysłem jest stworzenie lampki o kształcie pająka. Odrysuj z szablonu i wytnij z płyty odnóża. Sklej je ze sobą, pozostaw do wyschnięcia. W kątówce o wymiarach 4x4 cm. wywierć otwór FI 14 i wyszlifuj - to będzie korpus pająka. Gotowe elementy sklej i pokryj bejcą. Wywierć otwór w korpusie, przełóż przez niego przewód i zepnij z oprawką. Twoja lampka już jest zrobiona!
Po więcej inspiracji, zerknij na nowy kanał chłopaków: Pięciobój. Naprawdę warto!

Do poradnika 5 sposobów na ... RZECZY Z DREWNA przypisano następujące tagi:

technika stolik zrób to sam meble diy rzeczy z drewna uchwyt na kable

Skomentuj poradnik

Poradnik 5 sposobów na ... RZECZY Z DREWNA skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...