Jak jeździć ekonomicznie #1 - ruszanie i przyśpieszanie

Poradnik dodany przez: dr1v3r
66420 0

Interesuje Cię jazda ekonomiczna? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Eco driving (inaczej Eco drive) jest nowoczesnym, inteligentnym stylem jazdy, który wpływa i na zmniejszenie zużycia paliwa, jak i też na wydłużenie żywotności elementów konstrukcyjnych samochodu. Co ważne w nowoczesnej ekonomicznej jeździe to to, że wbrew powszechnym opiniom, jazda ekonomiczna nie oznacza rezygnacji z dynamiki jazdy oraz nie oznacza utraty średniej prędkości jazdy. No i nie jest to jazda "starego dziadka do kościoła".

Oprócz tego, że Eco Driving pozwala na oszczędzanie na paliwie, to jeszcze jest nierozerwalnie związany z jazdą bezpieczną i dlatego stosowanie tego typu jazdy ekonomicznej to dużo dodatkowych korzyści takich jak zmniejszenie stresu podczas jazdy samochodem, większy komfort podróżowania autem (między innymi chodzi tutaj o płynną jazdę, niższy poziom hałasu), zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, duża poprawa bezpieczeństwa jazdy i zwiększenie płynności w ruchu drogowym.

Zapraszam na stronę http://techniki-jazdy.pl/ (https://www.facebook.com/sportowajazda) gdzie możecie wpisywać swoje przemyślenia i sposoby na jazdę ekonomiczną i nie tylko.

Do poradnika Jak jeździć ekonomicznie #1 - ruszanie i przyśpieszanie przypisano następujące tagi:

szkoła jazdy ekonomiczna jazda jazda ekonomiczna zmniejszenie zużycia paliwa oszczędzanie na paliwie eco driving

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak jeździć ekonomicznie #1 - ruszanie i przyśpieszanie skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...