Jak odpicować garaż

Poradnik dodany przez: Spryciarze.pl
6436 0

Ekipa 5 sposobów na uznała, że jeśli garaż ma być odpicowany, to konieczny jest jego całkowity remont. Sztaba pozostawił swój garaż w rękach znanych już specjalistów z ekipy od prac typu budowa i remonty, którzy pokazują od czego należy zacząć w przypadku tego typu działań.

Okazuje się, że tak jak w standardowych przypadkach również tutaj należy zacząć od wyniesienia niepotrzebnych przedmiotów. Remont garażu zazwyczaj wymaga odmalowania ścian, dlatego konieczne jest ich oczyszczenie i zagruntowanie.
W przypadku garażu wiele osób rezygnuje z idealnego wygładzenia ścian. Przy niewielkich ubytkach rzeczywiście można z tego zrezygnować, decydując się na grubsze położenie farby.
Ocieplanie to kolejny istotny krok. Chodzi tu nie tyle o ściany, co o bramę garażową. Można to zrobić na przykład przy pomocy pianki izolacyjnej. Aby to zrobić, konieczne jest uzyskanie czystej powierzchni - należy zdemontować to, co jest możliwe i odtłuścić całość. Elementy, których nie dało się usunąć, należy zabezpieczyć, na przykład przy pomocy taśmy. W przypadku ocieplania części znajdujących się w garażu warto pamiętać o preparacie, który sprawi, że nie będzie się palić. Ocieplanie można zakończyć montując płytę PCV.
W celu poprawy jakości garażowej podłogi można nałożyć na nią farbę chlorokauczkową. Tu również należy pamiętać o wcześniejszym nałożeniu podkładu.
W przypadku przykładowego garażu brakowało miejsca, gdzie można by było przeprowadzać drobne naprawy czy nawet bezpiecznie trzymać narzędzia. W tym przypadku remont garażu polegał więc na postawieniu dodatkowej ściany. To do niej zostały przymocowane półki i blat, na których można już trzymać wszystkie przedmioty. Dzięki zastosowaniu kantówek i zawiasów możliwe jest złożenie całej konstrukcji.
Decydując się na remont garażu może wymagać zmian w instalacji elektrycznej, czego musi dokonać fachowiec.

Do poradnika Jak odpicować garaż przypisano następujące tagi:

ocieplanie budowa i remonty 5 sposobów na sztaba remont garażu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak odpicować garaż skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...