Jak zerwać tapetę - czas na remont

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
5198 0

Remont domu wiąże się często z usuwaniem tapety, która może dość szybko znudzić swoim wzorem lub po prostu zniszczyć się na skutek działań zwierząt, dzieci lub innych czynników zewnętrznych. W kolejnym poradniku z serii zrób to sam prezentujemy więc prosty sposób usuwania tapety.
Do wykonania tego typu remontu będą nam potrzebne następujące narzędzia: folia malarska, taśma malarska, szpachelka, wiadro, pędzel ławkowiec, płyn do usuwania tapet oraz nóż tapicerski.
Przed przystąpieniem do remontu domu i zrywania tapety należy zabezpieczyć podłogę przed zachlapaniem jej płynem do usuwania tapet lub innymi, trudno usuwalnymi substancjami. W tym celu rozkładamy w pomieszczeniach, w których planujemy przeprowadzać remont rozkładamy na podłodze folię malarską, umacniamy ją taśmą malarską, a także wyłączamy prąd i zabezpieczamy gniazdka w miejscach, gdzie mają być zrywane bądź kładzione tapety na ścianę.
Aby tapeta łatwo dawała się usuwać w trakcie remontu wykorzystujemy płyn do usuwania tapet, rozcieńczając go w wiaderku z wodą w proporcji 1:60. W przypadku grubych tapet o wyrazistych wzorach używamy roztworu w proporcji 1:30. Nożykiem tapicerskich należy następnie dokonać nacięć poziomych na tapetach, dzięki czemu preparat łatwo wniknie w tapety i pozwoli na ich wyjątkowo proste oderwanie. Tapety usuwamy od góry, zdzierając je szpachelką i zwijając płaty tapety. Jeśli nie chce ona do końca odejść od ściany, należy ponownie użyć płynu do usuwania tapet, odczekać nieco czasu i ponownie przystąpić do zerwania tapety.W ten sposób samodzielnie usuniemy tapety ze wszystkich miejsc.

Do poradnika Jak zerwać tapetę - czas na remont przypisano następujące tagi:

remont tapety budowa i remonty tapety na ścianę zrób to sam remont domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zerwać tapetę - czas na remont skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...