Jak poradzić sobie z zawrotami głowy na pole dance

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Taniec
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 16.11.2018 / 17:00
  • Odsłony: 1 109
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

MiAnna

Do poradnika jak poradzić sobie z zawrotami głowy na pole dance przypisano następujące tagi:

Triki w tańcu pole dance w wielu przypadkach wymagają kręcenia się na rurze. To sprawia, że wiele osób nie jest w stanie wykonać wszystkich trików, ze względu na problemy z błędnikiem lub inne problemy zdrowotne. Warto jest wykluczyć te możliwości przed zdecydowaniem się na tego typu taniec lub inny sport wymagający zachowania idealnej równowagi. Często jednak istnieje możliwość wytrenowania tej umiejętności. Polecaną metodą jest też również naklejenie plastra na pępek, podobnie jak w przypadku choroby lokomocyjnej, która również jest wywołana nieprawidłowym działaniem błędnika. Technika ta wynika z akupresury, czyli sztuki uciskania punktów, podobnie jak uciskanie punktów na nadgarstkach. Standardowym sposobem jest zrobienie dwóch obrotów stojąc i delikatnie podskakiwać. Ta metoda jednak jest skierowana do osób, które zazwyczaj nie mają problemów z wykonywaniem obrotów i zdarza się im to zazwyczaj tylko przy bardzo zaawansowanych spinach.
Taniec na rurze wymaga również dobrej kondycji. Aby móc wykonywać triki konieczne jest uzyskanie masy mięśniowej na łydkach.
Przed wykonywaniem jakichkolwiek zaawansowanych figur konieczna jest oczywiście rozgrzewka. To podczas niej można sprawdzić, czy zalecane sposoby na zawroty głowy działa. Nauka tańca na rurze dla osób początkujących powinna odbywać się w sali z profesjonalnym trenerem. Osoby zaawansowane, które pole dance trenują w domu zazwyczaj posiadają już swój własny sprzęt i mniej więcej wiedzą, w jaki sposób wykonywać poszczególne figury. Osoba początkująca jeśli chodzi o taniec na rurze powinna zwracać baczną uwagę na to, aby trening nie zakończył się kontuzją.

Szorty Coral dostępne tutaj: http://ironpoledance.pl/sklep/szorty-iron-wild/  

Kategoria: Muzyka > Taniec

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak poradzić sobie z zawrotami głowy na pole dance skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków