Jak przygotować terenowy ekwipunek przetrwania

Poradnik dodany przez: Ton1k
6473 0

Techniki survivalu to coś, co przyda się każdemu kto spędza czas poza domem. Warto wiedzieć co zabrać ze sobą do lasu czy co zabrać w góry. Tak naprawdę wystarczy mały, tani plecak i już możemy zacząć przygotowywać swój zestaw preppersa. To co się w nim znajdzie jest mocno uzależnione od aktywności, która zamierzamy wykonywać. Mimo to są pewne elementy, które powinny w nim się znaleźć. Ekwipunek dla turysty z pewnością powinien zawierać apteczkę - nigdy nie wiemy kiedy i gdzie będziemy musieli udzielić sobie lub komuś innemu pierwszej pomocy. 

Koniecznym elementem wyposażenia jest coś, co pozwoli nam zapewnić sobie schronienie. Folia NRC zwana także folią przetrwania jest świetnym materiałem, który izoluje nas od podłoża czy panujących obecnie warunków atmosferycznych. Dodatkowo przyda nam się sznurek, który pozwoli nam przygotować prowizoryczne zadaszenie.

Kolejnym elementem, który powinien znaleźć się w każdym zestawie preppersa jest nóż. To wszechstronnie użyteczne narzędzie przyda nam się zarówno w przyrządzeniu jedzenia, budowie schronienia czy rozpaleniu ognia. Jeżeli już mówimy o ogniu to warto spakować do plecaka krzesiwo, które pozwoli nam rozpalić ogień w deszczu.

Warto również dorzucić do plecaka manierkę na wodę i kompas, który pozwoli nam się zorientować w terenie.

Więcej na http://bushcraftowy.pl/wp/bushcraft/terenowy-zestaw-przetrwania/ Ten kanał istnieje dzięki temu, że robisz u nas zakupy :) Dziękuję :) www.bushcraftowy.pl/sklep Facebook - https://www.facebook.com/Bushcraftowypl-443252345761816/ Muzyka: North - Silent Partner (YouTube Royalty-free Music Download)

Do poradnika Jak przygotować terenowy ekwipunek przetrwania przypisano następujące tagi:

survival techniki survivalu zestaw preppersa ekwipunek dla turysty co zabrać w góry co zabrać na wędrówkę w góry

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować terenowy ekwipunek przetrwania skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...