Jak zbudować okop śnieżny - zimowy survival

Poradnik dodany przez: Ton1k
8463 0

Sztuka przetrwania czyli survival, opiera się na pozyskaniu wiedzy, przeróżnych tajników i sztuczek pozwalających na przetrzymanie ciężkich warunków, w których niespodziewanie możemy się znaleźć. Przed rozpoczęciem tego typu rekreacji należy się do niej odpowiednio przygotować. Ważny jest nie tylko właściwy ekwipunek, ale także dobry stan fizyczny organizmu. Zanim więc zaczniemy zabawę z survivalem zimowym, dobrze jest rozpatrzyć wszystkie sytuacje które mogą się nam przydarzyć. Pierwszą rzeczą, o którą musimy zadbać to odpowiednia odzież. Materiały powinny być nieprzemakalne oraz na tyle przepuszczalne i termoregulacyjne, aby podczas pracy ze śniegiem nie przepocić ubrań, które zamiast nas ogrzewać, spowodują wyziębienie organizmu.
Gdy podczas wędrowania po nieznanym terenie zimową porą zaskoczy nas pogodowa aura, zawsze możemy zbudować ze śniegu schronienie, na przykład okop śnieżny. Aby było to możliwe, przed podróżą zaopatrzmy się w przedmioty takie jak kuchenka turystyczna łopata oraz folia nrc. Łopata pozwoli zrobić nam okop, a folia posłuży za pokrycie.
Przed rozpoczęciem kopania, należy zastanowić się czy będzie to chwilowe schronienie, czy miejsce do biwakowania, ponieważ od tego zależeć będą rozmiary naszej bazy. Pamiętać musimy o tym, że im mniejszy okop tym łatwiej jest go ogrzać temperaturą naszego ciała i utrzymać w nim odpowiednią temperaturę.
Po wybudowaniu ścian, należy zrobić pokrycie z gałęzi, posłużyć do tego może nam własne wyposażenie np. narty czy kijki trekkingowe. Na koniec pokrywamy zadaszenie folią nrc i lekkim śniegiem, dodatkowo musimy zrobić otwory wentylacyjne. W tak przygotowanym schronieniu będziemy wystarczająco bezpieczni.

Zapraszam do zakupów w sklepie: https://bushcraftowy.pl/sklep/

Instagram: https://www.instagram.com/bushcraftowy.pl/

Składniki:

  • Patronite.pl - https://patronite.pl/bushcraftowy

Do poradnika Jak zbudować okop śnieżny - zimowy survival przypisano następujące tagi:

survival kuchenka turystyczna folia nrc okop śnieżny kijki trekkingowe

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować okop śnieżny - zimowy survival skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...