Jak przygotować survivalowy posiłek w lesie

Poradnik dodany przez: Ton1k
9385 0

Ostatnimi czasy survival stał się bardzo modnym i atrakcyjnym zajęciem. Wielu ludzi zaczęło interesować się tą niecodzienną dziedziną. Z zapałem kupują sprzęt i wyruszają na łono dzikiej natury aby zasmakować przygody.
Biwakowanie w zimie nie należy do najłatwiejszych aktywności, często jest nie lada wyzwaniem ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Jednak posiadanie odpowiedniego sprzętu, oraz odzieży termicznej pozwoli nam spędzić ten czas bez zbędnego stresu, czerpiąc wyłącznie przyjemność z samej survivalowej dyscypliny. Powyższy film przedstawia krótki poradnik, dzięki któremu przygotujemy sycący posiłek zgodnie z zasadami sztuki przetrwania.
Aby zacząć zimowe biwakowanie, należy rozłożyć tarp. By to zrobić potrzebne nam będą szpilki, możemy się w nie zaopatrzyć wcześniej lub zrobić je z grubszych gałęzi, dostępnych na miejscu. Gdy nasza płachta będzie już rozłożona, rozejrzyjmy się za drewnem, z którego można rozpalić ognisko. Suche gałązki i krzesiwo będą nam niezbędne. Gdy ognisko zacznie się palić, możemy przystąpić do przygotowywania sycącego posiłku. Świetnie w tej roli sprawdzi się pieczony łosoś, gdyż jego zrobienie zajmie dużo mniej czasu niż innego rodzaju mięsa. Ryba po obróbce szybko się rozpada, więc należy odpowiednio ją przygotować. Aby upieczenie jej nad gorącym ogniskiem było możliwe, uprzednio należy zrobić specjalne rusztowanie, które zabezpieczy mięso przed wpadnięciem w ogień. Pieczenie zaczynamy od skóry. Dzięki temu, że skóra się przypiecze, mięso będzie zwarte podczas dalszego pieczenia, ułatwi to również późniejsze ściągnięcie całego kawałka z naszego rusztowania.

Zapraszam do sklepu: https://bushcraftowy.pl/sklep/

Instagram: https://www.instagram.com/bushcraftowy.pl/

Zapraszam na Patronite.pl: https://patronite.pl/bushcraftowy 

Do poradnika Jak przygotować survivalowy posiłek w lesie przypisano następujące tagi:

poradnik survival krzesiwo pieczony łosoś tarp odzież termiczna

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować survivalowy posiłek w lesie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...