Jak sezonować drewno - tarcica dębowa

Poradnik dodany przez: KillerMango
14058 0

Magazynowanie, suszenie i sezonowanie drewna to temat który wzbudza wiele emocji od setek lat. O tym, jak suszyć drewno powstały setki książek i... dalej nic nie wiadomo. Dlatego zapraszam Was do dyskusji dotyczącej naturalnego suszenia drewna, bo pewnie każdy z Was ma jakieś swoje patenty, a inne w jego przypadku zupełnie się nie sprawdzają! Zajmiemy się także ręcznym korowaniem tarcicy dębowej oraz pozostałych gatunków drewna. 

Pamiętajcie również o tym, że odpowiednio wysuszone drewno, które osiągnie najlepszą możliwą suchość będzie miało znacznie większą wartość energetyczną, niż takie, które nie było odpowiednio przechowywane. Nawet nie wspominamy tutaj o sezonowaniu drewna, które będzie miało inne zastosowania - w budownictwie, czy tworzeniu mebli. To znacznie bardziej złożony temat...

Pytanie jak suszyć drewno wraca ostatnimi czasy na usta ludzi, warto tutaj choćby wspomnieć o ciekawej książce „Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie”, która stała się prawdziwym hitem sprzedaży. Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów, aby dowiedzieć się znacznie więcej na temat korowania drewna, naturalnego suszenia drewna, sezonowanie drewna w jego wszelakiej postaci jak choćby tarcica dębowa. W naszych filmach zawartych na tej stronie internetowej znajdziesz masę ciekawych poradników, wskazówek oraz instrukcji jak najlepiej radzić sobie z drewnem w naturalny sposób, tak jak robili to nasi pradziadowie. Naturalne patenty sprawiają wiele frajdy każdemu facetowi i są znacznie lepsze niż korzystanie z gotowych rozwiązań, czy wizyty w firmach specjalizujących się w sprzedaży sezonowanego drewna.

Do poradnika Jak sezonować drewno - tarcica dębowa przypisano następujące tagi:

porady tarcica dębowa sezonowanie drewna naturalne suszenie drewna korowanie drewna jak suszyć drewno

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak sezonować drewno - tarcica dębowa skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...