Jak skopiować klucz w 5 minut

Poradnik dodany przez: Cress6
3076 0

Zdarza nam się zgubić klucz do zamka albo zapomnieć go ze sobą zabrać. Czasami potrzebujemy także zapasowego egzemplarza, który będzie na służył jako sposób na awaryjne otwieranie drzwi. Na filmiku przedstawiono szybką i ciekawą metodę, jak wykonać kopię klucza z kapselka albo innego materiału, który można naciąć nożyczkami.
Technika ta polega na takim przygotowaniu materiału, abyśmy mieli płaską powierzchnię gotową do wycięcia pożądanego kształtu. Następnie przypalamy oryginalny klucz, sadzę odklejamy za pomocą taśmy klejącej, a na koniec naklejamy ją na powierzchnię kapsla. Większe kształty wycinamy za pomocą nożyczek, mniejsze – za pomocą pilnika.
Ten lifehack będzie bardzo pomocy wszystkim osobom, które z różnych powodów potrzebują zapasowego klucza, a które nie mają możliwości jego dorobienia u ślusarza. Wbrew pozorom taki klucz sprawdza się równie dobrze, jak oryginał, a jego wykonanie niewiele kosztuje.
Dorabianie kluczy to z pewnością coraz mniej opłacalne zajęcie, dlatego też wielu specjalistów rezygnuje z praktyki, a tym samym trudno nam znaleźć kogoś, go by wykonał kopię zapasową. Jednocześnie coraz więcej filmików w Internecie podpowiada, jak wykonać lock picking, gdy zapomnimy, zgubimy czy zwyczajnie zniszczymy nasz własny klucz.
Na powyższym tutorialu zaprezentowana technika jest jedną z najskuteczniejszych i najciekawszych rozwiązań, dzięki którym szybko otworzymy kłódkę od roweru, schowka czy nawet do własnego domu. Metoda na awaryjne otwieranie drzwi sprawdzi się także w przypadku, gdy zajdzie konieczność dostania się do mieszkania, kiedy nie mamy sposobności albo czasu.
Warto więc wiedzieć, jak szybko i sprawnie wykonać lock picking domowym sposobem.

Film znajduje się w:

Do poradnika Jak skopiować klucz w 5 minut przypisano następujące tagi:

technika klucz lifehack awaryjne otwieranie drzwi lock picking dorabianie kluczy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak skopiować klucz w 5 minut skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...