Jak uczyć psa trików - sztuczka Daj Głos i Cisza

Poradnik dodany przez: SundUA
3080 0

Zabawa z psem to nie tylko przyjemność i wiele sztuczek, którymi można się pochwalić przed znajomymi, ale także nauka tych przydatnych umiejętności. Tresura psa jest trudna, ale dla osób wytrwałych może być bardzo przyjemna. Jedną z przydatniejszych komend są daj głos i cisza.
Aby nauczyć psa szczekania na komendę należy stanąć przy nim z nagrodą tak, aby pies nie mógł jej dosięgnąć. Będzie on myślał jak ją zdobyć i będzie prezentował różne wcześniej nauczone sztuczki. Kiedy wyda z siebie głos od razu psa nagradzamy. Po kilku razach można dodać do tego komendę daj głos lub samo głos. Krótka komenda będzie tu nieco lepsza. Po wielu ćwiczeniach pies w końcu zacznie wiedzieć o co nam chodzi i powinien dość szybko nauczyć się szczekać na komendę. Tu jednak należy uważać, jeśli pies jest rozszczekany i głośny, to możemy mieć później problem, ponieważ szczekaniem będzie próbował wiele wymusić i będziemy mieli w domu głośno.
Komendy cisza można zacząć uczyć dopiero po bardzo dobrym opanowaniu komendy daj głos. Na początku oczywiście każemy psu dać głos, mówimy cisza i po około sekundzie ciszy psa nagradzamy. Na początku powinien być ten okres dość krótki, później z biegiem czasu można ten czas przedłużać do kilku sekund. Nauka psa tych sztuczek będzie na pewno bardzo przydatna a w tym przypadku psie sztuczki pomogą nauczyć psa ważnych zachowań i może nam to pomóc w wielu sytuacjach. Zabawa z psem jaką jest tresura bardzo dobrze wpływa na nasze relacje ze zwierzętami a pies dzięki nim bardziej się do nas przywiązuje i staje się znacznie szczęśliwszym i bardziej wdzięcznym za wszystko zwierzakiem.

Do poradnika Jak uczyć psa trików - sztuczka Daj Głos i Cisza przypisano następujące tagi:

zwierzęta zabawa z psem tresura psa psie sztuczki nauka psa sztuczki dla psa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uczyć psa trików - sztuczka Daj Głos i Cisza skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...