Jak optycznie zmienić kształt przedpokoju

Jak optycznie zmienić kształt przedpokoju

Przestawianie ściany wcale nie jest konieczne do optycznej zmiany wielkości naszego przedpokoju. Już tylko kilka pomysłowych i tanich patentów wystarczy aby nasz przedpokój nabrał nowego wyglądu i nowej użyteczności.

Krok 1 - Przedpokój, który jest za wysoki

Gdy przedpokój jest zbyt wysoki to obniżmy go za pomocą podwieszanego sufitu. Tutaj mamy duże pole do popisu, gdyż podwieszany sufit można zamówic np. z halogenami, zrobić go w kilku kolorach lub spróbować zbudować go samemu np. z ozdobnych tkanin rozpiętych na dużych wysokościach, które będą podświetlone halogenami od góry. Można też optycznie zadziałać farbą poprzez malowanie poziomych pasów na ścianach, albo pomalowanie sufitu na ciemny, nasycony i chłodny kolor, który będzie kontrastował z jasnymi i ciepłymi kolorami ścian. 

Krok 2 - Za niski przedpokój

Optyczne podniesienie i podwyższenie sufitu w przedpokoju można osiągnąć np. za pomocą malarstwa iluzjonistycznego iluzjonistycznemu, które będzie przedstawiać kawałek nieba. Innym pomysłem jest zamontowanie na suficie lustrzanej tafli lub zbudowanie pod sufitem ażurowej konstrukcji, która będzie wypełniona pleksi. Taka konstrukcję można podświetlić od góry energooszczędnymi żarówkami. Natomiast zwolennicy prostszych rozwiązań mogą po prostu pomalować ściany w pionowe pasy.

Krok 3 - Przedpokój który jest za wąski

Jeżeli przedpokój wydaje Ci się za wąski to krótsze ściany można pomalować ciemniejszym odcieniem, a długie jaśniejszym, w taki sposób aby połączyć kolorystycznie przedpokój z sąsiadującymi pokojami. Długie ściany w przedpokoju możemy także pomalować w taki sposób aby stworzyć pionowe pionowe przejścia tonalne od jasnego koloru na jednym końcu do ciemniejszego koloru na drugim. Krótkie ściany natomiast malujmy w tym samym odcieniu.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak optycznie zmienić kształt przedpokoju skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!