Jak usunąć plamy z wosku - najlepsze sposoby

Poradnik dodany przez: pati94
13653 0

Cześć!

Dzisiaj chciałam Wam pokazać taki mały life hack. Chodzi o usunięcie plamy z wosku z naszych mebli czy ubrań. Jak wiadomo usuwanie plam z wosku do łatwych nie należy. Ale spokojnie, poradzimy sobie z tym domowymi sposobami.

Do usuwania plam z wosku z naszego stołu będziemy potrzebowali suszarki i papierowych ręczników. Jeśli plama jest gruba, to weźmy tępe narzędzie i zeskrobmy jego nadmiar. Pamiętajmy, że narzędzie nie może być ostre, bo nie chcemy przecież uszkodzić naszego dobytku.
Jeżeli nie będziemy chcieli skrobać naszego mebla w obawie o jego zniszczenie, możemy od razu podgrzać wosk suszarką i ściągać jego nadmiar ręcznikiem. Czynność należy powtarzać tak długo, aż wszystkie plamy z wosku przestaną być widoczne.

Drugi ze sposobów na plamy z wosku na naszych meblach, to woreczek z lodem. Kładziemy go na naszej plamie i czekamy. Kiedy plama będzie dostatecznie zmrożona, będziemy mogli z łatwością oderwać wosk.

Pokażę wam również jak usunąć wosk z ubrania.

Niestety niektóre porady bywają dość ryzykowne, więc najlepiej je przećwiczyć na ubraniach, na których nam specjalnie nie zależy.

Będziemy potrzebowali do tego żelazko oraz papier. papier kładziemy pod ubraniem, a najlepiej kilka, a następnie kilka na wierzch koszulki.

Zobaczcie zresztą sami :)
To life hacki ode mnie :)

 

Do poradnika Jak usunąć plamy z wosku - najlepsze sposoby przypisano następujące tagi:

porady life hack plamy z wosku usuwanie plam z wosku sposoby na plamy z wosku jak usunąć wosk z ubrania

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak usunąć plamy z wosku - najlepsze sposoby skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...