Jak wykonać dekorację origami w formie kwiatu

Poradnik dodany przez: fred88
3075 0

Jeżeli szukamy ciekawego i twórczego sposobu na relaks, to origami będzie dla nas doskonałą propozycją. Skupienie się na określonych krokach, ich powtarzalność oraz zaskakujący i estetycznych efekt sprawiają, że przygotowane taką techniką ozdoby świąteczne dają nam również dużo satysfakcji. Możemy je wykonać na zajęciach plastycznych w szkole czy ośrodkach rekreacyjnych. Przykładowy kwiat origami zaprezentowany na powyższym filmiku wymaga cierpliwości i skupienia, co skutecznie odwraca uwagę od codziennych zmartwień bądź większych problemów. Umożliwia to relaks, a przy okazji stworzenie ciekawych dekoracji do domu. Nie będzie to więc czas zmarnowany na bezproduktywne wycinanie z papieru.
Planowane do zrobienia ozdoby świąteczne, zwłaszcza w okresie przed Bożym Narodzeniem, mają bardziej motywujący wydźwięk. Ich celem jest budowanie nastroju, a tym samym przygotowywanie do Wigilii. Origami pokazane na tym wideo mogą wykonać także dzieci i nie powinno im to sprawić większej trudności. Filmik został tak przygotowany, żeby można było postępować wraz z nim, krok po kroku tworząc elegancki kwiat origami.
Jeżeli nie mamy pomysłu na to, co możemy zrobić w tym czasie, albo chcemy pokazać dzieciom, że one też mogą mieć swój wkład w świąteczne przygotowania, to ten DIY sprawdzi się idealnie. Będzie motywacją i podpowiedzią, jak wykonać ciekawą ozdobę, zrelaksować się w czasie napiętego miesiąca pełnego mniejszych lub większych kryzysów, a także korzyścią dla nas samych – stworzymy coś do domu, co będzie doskonale odpowiadało naszym potrzebom. Możemy dobrać własną kolorystykę, wielkość, formę i materiały ozdabiające taką papierową roślinkę. 

Do poradnika Jak wykonać dekorację origami w formie kwiatu przypisano następujące tagi:

origami ozdoby świąteczne diy do domu kwiat origami

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać dekorację origami w formie kwiatu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...