Jak wykonać kartkę okolicznościową z kopertą

Poradnik dodany przez: szeszelnik
10588 0

Kartka okolicznościowa to coś, co bez trudu można nabyć w sklepie. Jednak jeśli ma być to upominek dla bliskiego przyjaciela, to nie wypada dać czegoś, co jest produkowane w milionach egzemplarzy. Znacznie lepiej zdecydować się na diy i wykorzystać ten pomysł na prezent. Nie jest to tylko kartka, ale właściwie cała papeteria. Coś, co przyda się zarówno na Dzień Babci jak i na Dzień Dziadka, ponieważ takie osoby przyzwyczajone są do dostawania wyłącznie listów. Można z tej okazji wręczyć upominek wykonany techniką zbliżoną do origami.
Co jest potrzebne do wykonania tej kartki? Przede wszystkim papierowe arkusze, nożyczki, ołówek, linijka, klej, dziurkacz oraz cekiny.
Na początku należy wykorzystać arkusz o wymiarach 15 x 18 cm. Przy pomocy linijki i ołówka należy wyznaczyć na nim odcinki. Warto jednocześnie wyznaczyć linie pomocnicze, przebiegające na całej długości. W rogach należy odmierzyć prostokąty 2 x 3 cm i 3 x 2 cm. Prostokąty o większej długości powinny znajdować się w dolnych rogach. Po zagięciu dolnej i bocznej krawędzi według linii pomocniczych w górnej części na środku powinien pozostać kwadrat o wymiarach 12 x 12 cm. Teraz należy odciąć wyznaczone prostokąty. Przy dolnej krawędzi należy ciąć nieco ukośnie, pozwoli to na wygodniejsze sklejenie tej części. Dolną część należy złożyć do środka, to samo należy uczynić z zewnętrznymi elementami i skleić.
Teraz konieczne jest przygotowanie dwóch prostokątów 3 x 8 cm oraz jednego 2 x 11 cm. Należy nakleić je na przodzie uzyskanego elementu.
Przy pomocy dziurkacza należy teraz wyciąć ozdobne kształty również do umieszczenia na głównej części kartki. Można je dodatkowo ozdobić cekinami. Sama kartkę uzyskuje się poprzez przyklejenie kawałka papieru 4 x 15 cm do arkusza 11, 8 x 11, 8 cm. Kartka okolicznościowa jest gotowa.

Blog: mishellka.com

SUB: https://www.youtube.com/channel/UCRkkRpYn6FclM8Ij307FxGw 

Do poradnika Jak wykonać kartkę okolicznościową z kopertą przypisano następujące tagi:

origami papeteria diy kartka okolicznościowa pomysł na prezent dzień babci dzień dziadka

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać kartkę okolicznościową z kopertą skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...