Jak wykonać kartkę na walentynki w pastelowej tonacji

Poradnik dodany przez: szeszelnik
9666 0

Prezenty wykonane metodą diy nie są gorsze niż te, które można zakupić w sklepach. W przypadku takiego upominku jak kartka walentynkowa tym bardziej warto poświęcić własny czas na wykonanie prezentu, którego nie można tak łatwo kupić. W jaki sposób to zrobić przy pomocy metody przypominającej origami?
Do wykonania kartki na walentynki potrzebne będą takie akcesoria jak: kolorowe arkusze papieru, dziurkacz, dwustronna piankowa taśma klejąca, klej oraz ozdobny sznurek.
Pracę należy zacząć na arkuszu 9, 5 x 13, 5cm. Dwa rogi arkusza leżące ukośnie do siebie należy przyciąć półokrągło. Można do tego celu użyć odpowiedniego dziurkacza lub wykonać tę czynność przy pomocy nożyczek. Następnie należy nakleić na całym arkuszu dwustronną taśmę piankową w formie pojedynczych kawałków.
Następnie należy przygotować arkusz o wymiarach 14, 5 x 21 cm i zgiąć go na pół. To podstawa walentynkowej kartki. Na wierzchniej stronie trzeba nakleić wcześniej przygotowany arkusz. Należy to zrobić tak, by znajdował się na samym środku.
Pora przygotować ozdobne elementy - kawałki papieru o wymiarach 3 x 4 cm. W ich przypadku również należy zaokrąglić dwa kąty leżące po przekątnej. Następnie na kolorowych prostokątach należy umieścić dwustronną taśmę i przykleić je na samym wierzchu kartki na walentynki.
Przy pomocy specjalnego dziurkacza można wyciąć kolorowe serduszka i za pomocą dwustronnej taśmy umieścić je na prostokątach. Na nich można umieścić jeszcze mniejsze serduszka, które będą idealną ozdobą kartki diy. Jeśli nie posiada się specjalnego dziurkacza, serduszka można wykonać inaczej. Klejem należy przykleić na boku ozdobny związany sznurek.
Taki pomysł na prezent na pewno spodoba się obdarowanej osobie i to nie tylko na walentynki.

BLOG: https://www.mishellka.com/

INSTA: @iammishellka

Do poradnika Jak wykonać kartkę na walentynki w pastelowej tonacji przypisano następujące tagi:

origami walentynki diy pomysł na prezent kartka walentynkowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać kartkę na walentynki w pastelowej tonacji skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...