Jak zrobić pudełko z papieru - wersja otwarta

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
11939 0

Pudełko z papieru może być jedną z najprostszych form origami, czyli techniki składania papieru w różne trójwymiarowe dekoracje, wywodzącej się z Japonii. Pomysł na tworzenie z tego materiału to świetna zabawa dla dzieci. Ale miłośnicy diy w każdym wieku mogą spróbować!
Niektóre ozdoby z papieru wykonane według tradycyjnych wzorów i mniej lub bardziej zaawansowanych technik mają po prostu cieszyć oczy i stać na półce. Inne nadają się świetnie na dodatek do opakowania prezentu czy własnoręcznie zrobionej kartki. Za to pudełko na drobiazgi ma całkiem praktyczny wymiar.
Do czego można wykorzystać ten drobiazg diy? Jeżeli mamy pewność, że papier jest czysty, lub kiedy słodkości są w opakowaniach – można w nim podać urocze małe porcyjki czekoladek lub cukierków. Papierowe pudełko idealnie nada się również do przechowywania biżuterii – tej, którą często nosimy i odkładamy zwykle na nocną szafkę zamiast do jakiegoś schowka. Można w nim trzymać notatki, spinacze, szpilki, inne drobiazgi, takie jak kredki, guziki, elementy do tworzenia przedmiotów diy, klucze, akcesoria do makijażu i do manicure. Jako że zrobienie takiego pojemniczka metodą origami jest proste i można przeskalować go do dowolnego wymiaru, zastosowania są bardzo szerokie.
Jeśli tworzenie pudełka będzie zabawą z dziećmi, pojemniczki mogą posłużyć na dziecięce skarby – kasztany, muszelki, miniaturowe zabawki i figurki, sznurki, naklejki, wycinki z kolorowych gazet, dziecięcą biżuterię itp.
Złożone pudełeczka będą trwałe – nie rozłożą się same, dopóki nie włożymy do nich nic dużego i bardzo ciężkiego. Dlatego mogą posłużyć jako praktyczna ozdoba przez długi czas. Uważać tylko trzeba, aby ich nie zamoczyć.

INSTAGRAM https://www.instagram.com/origami4ik

Do poradnika Jak zrobić pudełko z papieru - wersja otwarta przypisano następujące tagi:

origami pudełko diy ozdoby z papieru zabawa z dziećmi

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić pudełko z papieru - wersja otwarta skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...