Jak wykonać gwiazdkę z pasków papieru

Poradnik dodany przez: MaFiloska
5733 0

Choć samodzielne wykonywanie dekoracji świątecznych wydaje się zadaniem trudnym i wymagającym umiejętności plastycznych, to jednak powyższy filmik pokazuje, że wcale nie musi tak być. Pokazane na nim ozdoby świąteczne przygotowane są z pasków papiery i mogą stanowić doskonałą rozrywkę dla najmłodszych. Wystarczy, że będą wiedziały, jak zacząć. Taka gwiazdka z papieru z pewnością będzie się nadawała do zawieszenia na oknie, w drzwiach, na ścianie czy choince – w zależności od wielkości projektu.
Gdy zamierzamy przygotować coś do domu, możemy mieć pewność, że własnoręcznie stworzone dekoracje będą się prezentowały dużo lepiej – będą takie, jak tego chcemy, tańsze. Ozdoby świąteczne przygotowane tą techniką stworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. Praca nad nimi może służyć relaksowi albo rozwijaniu kreatywności. To przede wszystkim rodzaj zabawy dla dzieci, którą mogą realizować w przedszkolu, szkole czy na zajęciach kreatywnych. Również dorośli znajdą w origami coś odprężającego, co pozwoli zapomnieć o codziennych zmartwieniach choć na chwilę.
Prosta, ale efektowna gwiazdka z papieru może ozdobić pokój w czasie Wigilii albo znaleźć się na drzewku bożonarodzeniowym, które będziemy przystrajać w grudniu. To także świetny sposób, żeby do domu zawitała świąteczna atmosfera oraz zimowy nastrój – nic tak nie sprawia, że poczujemy zimę i święta, jak piękna gwiazdka wykonana z papieru. Powyższy filmik origami jest przedstawiony w krok po kroku, dzięki czemu z łatwością możemy naśladować wszystkie etapy i samodzielnie stworzyć taki projekt, nawet bez umiejętności plastycznych. Wystarczy trochę czasu i cierpliwości.

IG: https://www.instagram.com/lubie_tworzyc/

Składniki:

  • 12 pasków papieru z kartki technicznej (30 x 1.5 cm)
  • klej w sztyfcie
  • nożyczki
  • https://www.facebook.com/LubieTworzyc

Do poradnika Jak wykonać gwiazdkę z pasków papieru przypisano następujące tagi:

origami ozdoby świąteczne do domu zabawy dla dzieci gwiazdka z papieru

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać gwiazdkę z pasków papieru skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...