Jaki prezent podarować babci i dziadkowi na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Jaki prezent podarować babci i dziadkowi na Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 i 22 to wyjątkowe święto zarówno dla babć i dziadków, jak i dla ich wnuków. To właśnie w te dni masz kolejną okazję podziękować im za opiekę, wytrwałość, miłość i za to, że po prostu są. Najlepiej podarować prezent, w który włożysz serce.

Krok 1

Maluchy mogą samodzielnie zrobić prezent, z którego babcia i dziadek z pewnością się najbardziej ucieszą i wzruszą. O pomoc mogą poprosić rodziców, którzy przygotują masę solną (1 szklanka mąki + 1 szklanka soli + 1 szklanka wody), klej, wstążkę i różne rzeczy do ozdoby (sypki brokat, piórka, koralik, guziki, cekiny). Uformuj z masy serce, zrób dziurkę na wstążkę i odłóż je na 24 godz. do wyschnięcia. Kiedy forma już wyschnie, posmaruj ją klejem i udekoruj w dowolny sposób. Każdej babci i dziadkowi zmięknie serce, gdy dostanie taki piękny i szczery podarunek. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zwrócić zakupiony towar - wskazówki prawne

Krok 2

Laurka jest kolejnym pomysłem dla mniejszych dzieci. Jeżeli maluch nie umie jeszcze pisać, niech pomoże mu w tym rodzic. Jednak całą resztą pupil powinien zająć się samodzielnie. Wytnij składaną laurkę w kształcie serca i namaluj na niej coś, a następnie ozdób brokatem, piórkami i tym, co znajdziesz w domu. 

Krok 3

Starsze dzieci mogą podarować dziadkom grzejące serduszka. Po przełamaniu blaszki, znajdującej się w ich wnętrzu, nagrzewają się do 50 stopni Celsjusza i miło grzeją ciało przez pół godziny. Nie są oczywiście jednokrotnego użytku. Symboliczne serce z pewnością ucieszy dziadków. To trochę tak, jakbyś oddawał im na dłoni swoje serce, tak jak oni oddali ci dawno swoje. 

Krok 4

Jedna lampka wina dziennie korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Między innymi walczy z cholesterolem. W związku z tym, że zdrowie dziadków jest dla ciebie najważniejsze, podaruj im zestaw winiarski wraz z butelką dobrego, czerwonego wina. Z kolei ta propozycja jest dla jeszcze starszego wnuka. Całość umieść w skrzynce ze specjalnym napisem dedykowanym dziadkom. Ten elegancki i wytworny prezent bez wątpienia ucieszy seniorów. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jaki prezent podarować babci i dziadkowi na Dzień Babci i Dzień Dziadka skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika laurapalmer

    laurapalmer

    Sep 09, 2014

    Fajnym pomysłem dla dziadka są prezenty w stylu retro dla dżentelmenów z klasą ;) spinki do mankietów, poszetki w takim stylu: http://www.wolczanka.com.pl/poszetki, mucha - niech dziadek poczuje się znowu elegancko :)