Jak wykonać świąteczną ozdobę z papieru nie tylko na choinkę

Poradnik dodany przez: bartoliniMG
5143 0

Nie wszyscy mają talent do tworzenia efektownych dekoracji. Jednak aby zrobić ozdoby choinkowe niekoniecznie trzeba mieć niesamowite umiejętności manualne. Gwiazdka z papieru to jedna z prostszych do zrobienia dekoracji tego typu, która dodatkowo wygląda imponująco.
Aby wykonać to origami konieczne jest przygotowanie siedmiu arkuszy papieru o wymiarach 10 x 10 cm w jednakowym kolorze z obu stron, nożyczek i kleju. Należy zacząć od złożenia kartki na pół po przekątnej. Następnie bez rozkładania należy przecinać papier uzyskując paski. Ważne jest, aby nie przeciąć papieru w miejscu złożenia.
Teraz wystarczy rozłożyć kartkę i posklejać odpowiadające sobie paski. Klejem należy smarować jedynie same końce pasków. Istotne, aby sklejać je naprzemiennie z dwóch stron kartki. Jeśli pierwsza para została sklejona na górze, należy odwrócić kartkę i następną skleić tak, by uzyskane złączenie utrzymało się w tym miejscu. W ten sposób uzyskuje się metodą diy jedno ramię gwiazdy. Tam samo należy postąpić z pozostałymi sześcioma. Po uzyskaniu wszystkich należy skleić ramiona w taki sposób, aby uzyskać gwiazdkę.
Papier wybrany na tego typu ozdoby świąteczne powinien być dość cienki. Wtedy łatwiej uzyskać jest pożądany kształt. Jeśli jednak gwiazdka z papieru ma być umieszczona na przykład na szczycie choinki, wtedy lepiej jest skorzystać z grubszych arkuszy.
Warto pamiętać, że w przypadku metody diy wskazane jest korzystnie z własnych pomysłów na dodatkowe ozdobienie, na przykład poprzez posypanie gwiazdki brokatem. W ten sposób uzyskane ozdoby świąteczne będą wyglądać bardziej efektownie, zwłaszcza jeśli pozostałe dekoracje również są błyszczące.

IG: origami4ik

Kanał YT: https://www.youtube.com/user/origami4ik/

Do poradnika Jak wykonać świąteczną ozdobę z papieru nie tylko na choinkę przypisano następujące tagi:

origami ozdoby świąteczne ozdoby choinkowe diy gwiazdka z papieru

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać świąteczną ozdobę z papieru nie tylko na choinkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...