Jak wykorzystać chrzan i do czego go używać

Poradnik dodany przez: Stenker
5496 0

Chrzan powszechnie jest znany ale do czego można go używać? Zobaczcie i posłuchajcie o zastosowaniu chrzanu. Ja skoncentruję sie na chrzanie polskim, takim, który dziko rośnie. A co nim można leczyć i która część chrzanu pospolitego tutaj nam się przyda? Nam się przyda korzeń. 

No to zaczynamy od korzonków. Kiedy nas bolą i już zaczynają nam mocno dokuczać a człowiek nie może się rozprostować to zamiast iść do lekarza, można oczyszczony korzeń rozbić na gazie aby się nasączyła sokiem z chrzanu. Wtedy bolące miejsca nacieramy i zapewniam, że takie trzykrotne tarcia po prostu szybko eliminują ból. To samo dotyczy sytuacji, kiedy bolą nas mięśnie i kiedy np. nie możemy podnieść ręki czy nogi. Wtedy trzeba zastosować chrzan ale tylko w formie rozbitej aby można było się nim nacierać. Nie robić opatrunku, tylko nacierać obolałe miejsca. Dlatego właśnie gaza będzie tutaj najlepsza. To ona świetnie wciągnie sok z chrzanu pospolitego.

Najlepszy w chrzanie jest sok jeśli chodzi o właściwości lecznicze chrzanu. A skoro chrzan pospolity rośnie dziko, to jest łatwo dostępny i każdy może go znaleźć, więc nie ma z tym żadnego problemu.

Jak widać medycyna naturalna nie jest żadnym tajemnym sekretem, bo kiedy już człowiek pozna np. właściwości lecznicze chrzanu i techniki jakimi trzeba się posługiwać, to samemu już można działać. 

A po więcej tego typu filmów i poradników zapraszam na profil. Już sporo materiału się uzbierało i dotyczy on nie tylko medycyny naturalnej. Zobaczcie jakie inne jeszcze rośliny, znane i mniej znane mogą wam pomóc i jak je stosować i wykorzystywać. 

Zapraszam serdecznie

Do poradnika Jak wykorzystać chrzan i do czego go używać przypisano następujące tagi:

zdrowie chrzan medycyna naturalna chrzan pospolity właściwości lecznicze chrzanu zastosowanie chrzanu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać chrzan i do czego go używać skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...